Pardubice podle vás


Letní kino uvede svůj první horor a reprízu Jasmíniných slz

11.srpen 2014 17:23

Letní kino uvede svůj první horor a reprízu Jasmíniných slz

Tento týden se mimo reprízy geniálních Jasmíniných slz dočkáme i premiéry dvou komedií, typických prázdninových “oddechovek”, které rozhodně budou stát za vidění - Millerovi na tripu a Pojedeme k moři. V neděli místo tradičního akčního snímku uvidíme horor, a to pořádný - čeká nás film Jamese Wana V zajetí démonů.

Liberace!

V pondělí, 11. srpna, uvede kino životopisné drama pocházející z USA, Liberace!, jenž vypráví o talentovaném pianistovi a baviči Valentinovi Liberacem (Michael Douglas), kterému do života vstoupí mladý Scott Thorston (Matt Damon) najatý jako osobní řidič. Zanedlouho se mezi muži rozvine milostná aféra, která přeroste ve vážný vztah. V té době bylo ovšem nemyslitelné přiznat homosexuální orientaci veřejně, zvlášť v showbyznysu. Proto Liberace svou lásku ke Scottovi tají stejně jako onemocnění AIDS, jímž trpí. Scott, navzdory velkému věkovému rozdílu i Liberaceho manýrům, stojí po boku slavného showmana až do roku 1987, kdy podlehá nemoci a umírá.

Jasmíniny slzy

Úterní večer bude v letním kině zasvěcen komediálnímu dramatu Jasmíniny slzy z dílny již legendárního režiséra Woodyho Allena, čtyřnásobného držitele Oscara a dvou Zlatých Glóbů. Příběh vypráví o elegantní, okouzlující, ale zhýčkané ženě, která žila zdánlivě idylický život se svým manželem (Alec Baldwin), jenž se jí nečekaně zhroutí jako domeček z karet. Jasmine se stěhuje ke své sestře do San Francisca do bytu značně skromnějších poměrů, než byla zvyklá. S nechutí přijímá práci recepční v ordinaci u dentisty a pokouší se začít nový život, aniž by ztratila tvář vyrovnané aristokratky, což se jí příliš nedaří. Je emocionálně na dně a denně se utápí v alkoholu, který doplňuje směsí antidepresiv. Skrz nepřízeň osudu se snaží najít životní cestu, jejíž přesnou podobu ještě ve své hlavě sama nedokázala určit.

Pojedeme k moři

Středa bude patřit české komedii herce a režiséra Jiřího Mádla Pojedeme k moři. Jedenáctiletý Tomáš touží stát se filmařem. Když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se, že natočí svůj první film. Skrz kameru postupně poznáváme jeho rodinu a kamaráda, jenž mu s natáčením pomáhá. Baví se, užívají si, ale jen do té doby, než při svém natáčení odhalí tajemství, která měla zůstat pod pokličkou.

Generace Singles

“Jste sami? Nejste v tom sami,” hlásá úvodní motto dokumentu Jany Počtové, jenž analyzuje důvody, proč je v současnosti tolik lidí bez partnera. Hraje v tom roli ekonomie, sociologie, psychologie nebo dokonce marketing? Proč si čím dál více lidí nedokáže najít druhou polovičku, přestože by chtěli? Odpověď na tuto, i mnohé další otázky, přináší Generace Singles.

Zakázané uvolnění

V pátek bude k vidění komedie Jana Hřebejka Zakázané uvolnění s Janou Strykovou, Ondřejem Sokolem, Zuzanou Stavnou a Hanou Vágnerovou v hlavních rolích. Snímek vypráví o nepovedeném únosu nevěsty, v pravou chvíli vypitém koktejlu a důležitém hokejovém utkání.

Millerovi na tripu

Jednu z nejvydařenějších komedií loňského roku Millerovi na tripu uvede kino v sobotu, 16. srpna. Když bezvýznamného dealera marihuany, Davida Burkea, okradou a připraví ho o veškeré peníze a on najednou dluží sumu svému dodavateli Bradovi, musí si napravit reputaci a udržet svou důvěryhodnost tím, že se stane pašerákem drog a přepraví do Mexika Bradovu poslední zásilku. Vymyslí plán a k jeho uskutečnění přemluví své sousedy - striptérku Rose, rádoby zákazníka Kennyho a na ulici žijící puberťačku Casey. Falešná rodinka “Millerovi” se vypravuje na dovolenou na jih, kde chtějí oslavit Den nezávislosti. V hlavních rolích uvidíte Jennifer Aniston, Emmu Roberts, Jasona Sudeikise a Willa Poultera.

V zajetí démonů (Náš tip!)

James Wan se v roce 2013 rozhodl, že natočí horor, v němž bude figurovat řada již stokrát viděných prvků pro filmy tohoto žánru typických, ale přesto diváka odzbrojí a uhrane tak, že po zhlédnutí jeho díla nebude ještě měsíc spát. A to se mu povedlo. Atmosféra sedmdesátých let, pozvolna se rozvíjející děj, autentické výkony Lili Taylor, Very Farmigy nebo Patricka Wilsona vás dostanou - častěji než na plátno, se možná budete dívat na špičky svých bot. Děj je velice prostý, prakticky v něm není nic, co bychom už někde neviděli - starý dům vládnoucí temnými silami, naivní rodina, která doufá, že v něm prožije šťastný život, mrtvý chlapeček, co si rád po večerech povídá s nejmladší dcerou a démoni bažící po tom, někoho posednout. Přesto všechno se ale spousta kritiků usnesla, že se jedná o jeden z nejlepších hororových filmů uplynulé dekády.

Anna Musilová, redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: René Faktor


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑