Pardubice podle vás


Letní kino otevře týden dokumentem o Amy Winehouse

17.srpen 2015 19:57

Letní kino otevře týden dokumentem o Amy Winehouse

Pré budou mít tentokrát fanoušci českých dramat i zahraničních krimi thrillerů a akčních filmů. Následující týden je jimi nabitý k prasknutí. Který ze snímků si vyberete?

Pondělí – Amy (Náš tip!)

Tak trochu jiné kafe přinese začátek týdne, který bude netradičně ve znamení dokumentárního filmu zachycujícího život fenomenální britské zpěvačky Amy Winehouse, která zemřela v pouhých sedmadvaceti letech. Prostřednictvím archivních záběrů z rozhovorů a scén ze zákulisí ukazuje, jakým člověkem byla mimo světla reflektorů, jaké měla názory a s jakými životními postoji se ztotožňovala. Pokud jste milovníky krásného hlasu této talentované divy, nenechte si dokument oceňovaného režiséra Asifa Kapadia ujít.

Úterý – Špinavý prachy

Dokument vystřídá krimi drama Špinavý prachy. Bratranci Bob a Marv vlastní v New Yorku bar - a ne jen tak ledajaký. Odehrávají se v něm veškeré obchodní tahy místních gangsterů. Když se ale oba muži zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splácet dluhy, jejich loajální přístup k „zákazníkům“ pošpiní nejsilnější motivace ze všech: přežití.

Středa -  Želvy Ninja

Newyorskému podsvětí už dlouhou dobu vládne pevnou rukou padouch Trhač. Ten spřádá plány, jak rozšířit své impérium a moc, a nezdá se, že by mu to někdo mohl jen tak překazit. Dokud se po nepovedeném experimentu v městské kanalizaci neobjeví čtyři bojovníci s krunýřem, jmény renesančních umělců a vylepšenými superschopnostmi. Spolu se zvědavou reportérkou (Megan Fox) se odhodlají jako první vystoupit proti Trhačovi a odstranit jeho krutovládu nadobro.

Čtvrtek – Lovci a oběti

Jakub je opravdový magnet na problémy – neustále se potýká s nešťastnou láskou, mafiány, točí se v nekonečné spirále dluhů a jejich následků a čelí všemožným podrazům institucí i jednotlivců. Jen pár lidí, opravdových přátel a andělů strážných, za ním stojí, ať se děje cokoliv. Dokonce i tehdy, kdy ze zoufalosti udělá krok za hranu zákona a začne bojovat o holý život. V hlavních rolích Martin Kraus, Tomáš Hanák a Jaromír Nosek.

Pátek – Domácí péče

Český film Domácí péče balancuje, jak už to tak u českých snímků bývá, na pomezí komedie a dramatu. Obětavá zdravotní sestra Vlasta pečuje o mnoho pacientů. Když se však dozví, že je nemocná a potřebuje sama pomoc, uchyluje se k hledání naděje v jiném prostředí. Objevuje taje esoteriky a alternativní medicíny, přičemž se musí potýkat s opovrhováním manžela, který na takové „bludy“ nevěří. Alena Mihulová byla za vynikající ztvárnění hlavní role oceněna - na letošním karlovarském festivalu získala sošku za Nejlepší ženský herecký výkon.

Sobota – Predestination

Australský mix thrilleru, sci-fi a dramatu vypráví o muži, který podniká složitou sérii cest napříč časem, aby dopadl zločince, který mu v proplétající se síti minulosti, přítomnosti a budoucnosti neustále uniká. Film natočili bratři Spierigovi na motivy povídky „Všechny tvé stíny“ Roberta A. Henleina. V hlavní roli se představí talentovaný herec a scénárista Ethan Hawke (Chlapectví, Před půlnocí).

Neděle – Rychle a zběsile 7

Tato sága uchvacuje diváky už čtrnáct let nejen svou stálou kvalitou a téměř neměnným hereckým obsazením, ale i novými a zajímavými zápletkami. Tentokrát naši hrdinové čelí zlu, proti kterému všichni předchozí nepřátelé připomínají protivníky z mateřské školky. Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, totiž žene kupředu touha pomstít svého mladšího bratra Owena, kterého Dom a spol. připravili o život. Teď se jim to Deckard chystá tvrdě oplatit, nehledě na okolnosti, překážky či jejich rychlost a zběsilost.

Anna Musilová (externí odkaz) (nové okno), redaktorka portálu Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Matěj Hemerka, stážista


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑