Pardubice podle vás


Letní kino navštíví Kandidát a Woody Allen

21.červenec 2014 18:27

Letní kino navštíví Kandidát a Woody Allen

Týden začneme dramaty; představí se nám nový film Woodyho Allena Jasmíniny slzy či romantické drama Před půlnocí. Za vidění bude rovněž stát Kandidát, cynická analýza politického světa, kterou budete mít možnost zhlédnout v pátek. Sobotní večer nám ozvláštní magické triky a iluze. Na který film tentokrát zavítáte do kina vy?

Jasmíniny slzy (Náš tip!)

Pondělní večer bude v letním kině zasvěcen komediálnímu dramatu Jasmíniny slzy z dílny již legendárního režiséra Woodyho Allena, čtyřnásobného držitele Oscara a dvou Zlatých Glóbů. Jako vždy vsadil na relativně jednoduchý děj, jehož zápletku sofistikovaně a nenuceně posouvá kupředu tak, že divákovi nezbývá, než bedlivě sledovat vše, co se na plátně odehrává se zatajeným dechem. Tenhle um doplnil o důležitou schopnost správně zvolit představitele rolí: výjimečná herečka Cate Blanchett excelovala, ostatně jako vždy. S rolí Jasmine se dokonale sžila a z jejího autentického výkonu budete mít při určitých scénách husí kůži. Za zmínku stojí i představitelka sestry hlavní hrdinky, britská herečka Sally Hawkins, která za ztvárnění vedlejší role v tomto filmu byla nominována na několik cen.
Samotný příběh vypráví o elegantní, okouzlující, ale zhýčkané ženě, která žila zdánlivě idylický život se svým manželem (Alec Baldwin), jenž se jí nečekaně zhroutí jako domeček z karet. Jasmine se stěhuje ke své sestře do San Francisca do bytu značně skromnějších poměrů, než byla zvyklá. S nechutí přijímá práci recepční v ordinaci u dentisty a pokouší se začít nový život, aniž by ztratila tvář vyrovnané aristokratky, což se jí příliš nedaří. Je emocionálně na dně a denně se utápí v alkoholu, které doplňuje směsí antidepresiv. Skrz nepřízeň osudu se snaží najít životní cestu, jejíž přesnou podobu ještě ve své hlavě sama nedokázala určit.

Před půlnocí

Úterý bude patřit romantickému dramatu Před půlnocí, které sleduje příběh manželského páru Jesseho a Celine vychovávajícího dvě dcery, jenž společně tráví dovolenou v Řecku. Spisovatel Jesse se tu pokouší najít inspiraci pro svou tvorbu, ale Celine unavuje být mu neustále pouhou múzou. Od svých přátel dostanou darem noc strávenou bez dětí v luxusním hotelu na pláži. Romantické chvíle narušuje všudypřítomná realita: rozhovory na téma výchova dětí, práce, mnohdy stereotypní rodinný život, vyprchávání lásky. Jestli jejich vztah obstojí neplánovanou zkoušku dříve, než hodiny odbijí půlnoc, se dozvíte 22. července.

Já, padouch 2

Své místo v programu dostane tento týden i animovaný film, protentokrát půjde o Já, padouch 2. Máte-li zkušenosti s tím, že filmová pokračování nestojí za nic, tahle dobrodružná komedie je jednou z mála výjimek. Bývalý padouch Gru je vzorným otcem i občanem, který o zločin už nejeví sebemenší zájem. Ale přece jen, pověst je pověst, a té jeho využije velitel Antipadoušské ligy Silas, který potřebuje Gruovu pomoc, aby dopadl jednoho obzvlášť protřelého padoucha jménem Eduardo. Protože kdo se dokáže lépe vcítit do myšlení padoucha, než ten, kdo byl sám padouchem?

Em a On

Další český dokument Em a On se nám představí ve čtvrtek, 24. července. Jedná se o další dílo z cyklu Bez cenzury a sleduje osudy dvou umělnců. První si říká Em Rudenko, prohlašuje se za bývalého ukrajinského dělníka a autora absurdních básní. Druhý, jehož pseudonym je Xavier Baumaxa, je písničkář zesměšňující předsudky a parodující zaběhlé stereotypy. Režisér Vladimír Michálek sledoval protagonisty svého dokumentu přes dva roky, a kromě jejich vystoupení a rozborů jejich práce se věnoval i pátrání po rodinném zázemí a sociálních kořenech obou aktérů. Výsledkem je působivá koláž plná upřímných zpovědí a drsného humoru.

Kandidát

V pátek zazáří česko-slovenský thriller Kandidát. Adam Lambert je vlivný majitel reklamní agentury, který před začátkem prezidentských voleb přijímá lukrativní nabídku; má zprostředkovat kampaň pro neznámého, maloměstského podnikatele. Jeho prvotním cílem je pouze trochu rozvířit politické vody. Jenže jednoho večera v klubu se nechá vyprovokovat a uzavře sázku se svým rivalem Ivanem Mullerem, který pracuje pro jasného favorita voleb. Lambert vsadí vše na záhadného kandidáta. Zapřísáhne se, že z nikoho udělá někoho, a sice nového prezidenta. Film je povedenou satirou, která zobrazuje vše, co se děje na politické scéně a analyzuje společnost, která se snadno nechá zmanipulovat bohatými a mocnými lidmi. Snímek je filmovým debutem režiséra Jonáše Karáska.

Podfukáři

Elita složená z Davea Franca, Jesseho Eisenberga, Woodyho Harrelsona, Isly Fisher se může pochlubit označením jedněch z nejlepších iluzionistů světa. Team se kromě příprav na své show zabývá rovněž organizací bankovních loupeží zaměřených především proti zkorumpovaným finančníkům. Během vystoupení pak nejenže jednu takovou bravurní loupež provedou, ale následně nechají ukradené peníze „pršet“ na dechuzbavené diváky.
Film zrežíroval francouzský režisér Louis Leterrier a při natáčení asistoval jako konzultant samotný David Copperfield.

Muž z oceli

V neděli mladý muž zjistí, že má zvláštní schopnosti a že není původem z této planety. Vydává se na cestu za zjištěním, kým vlastně je a jakou má na Zemi sehrát úlohu. Ale hrdina, jenž se skrývá v jeho nitru, teprve musí najít cestu ven. Muže z oceli si zahrál Henry Cavill, kromě něj můžete ve snímku vidět i Amy Adams, Russella Crowea, Diane Lane nebo Kevina Costnera. Autorem filmové hudby je famózní Hans Zimmer, jehož skladby se objevily v početné řadě velkolepých děl, jako je například Rain Man, Lví král, 12 let v řetězech nebo Gladiátor.

Anna Musilová, redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: René Faktor


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑