Pardubice podle vás


Letní kino láká na Hobita, Vejšku i Hořící keř

27.červenec 2015 16:44

Letní kino láká na Hobita, Vejšku i Hořící keř

Letní kino již podruhé uvede filmy jako Hořící keř nebo Vejška. Stále se ale můžete těšit na filmové novinky, a to jak zahraniční, tak tuzemské – k mání bude tento týden Díra u Hanušovic či drama Nezlomný.

27. července – Mami!

Týden zahájíme poněkud náročným dílem teprve šestadvacetiletého kanadského režiséra Xaviera Dolana, který za jeho režii i napsání původního scénáře obdržel v roce 2014 Cenu poroty na filmovém festivalu v Cannes. Psychologické drama vypráví o životě dospívajícího Steva, který trpí syndromem ADHD, a jeho matky Diane, která se navzdory doporučení lékařů rozhodne o syna postarat sama. Jejich příběh je prosycen nadějí, zklamáním, strmými vzestupy a prudkými pády, jak už to tak v životě bývá.

28. července – John Wick

Naštvat bývalého zabijáka, to se prostě nevyplácí. Nebo ano? Když se zlodějíčkové střední velikosti vloupali do domu Johna Wicka, ukradli mu auto a zabili milovaného psa, rozhodl se nájemný vrah pro odvetu. To ale netušil, že za amatérskou loupeží bylo samo podsvětí zločinu, které mu jde teď, když vyšel z úkrytu na světlo, po krku. Na akčním thrilleru se podílely tři státy, prvotřídní režiséři (Chad Stahelski – V jako Vendeta, David Leitch – Dannyho parťáci), a hlavní roli si střihl nestárnoucí Keanu Reeves. Je třeba dodávat víc?

29. července – Hobit: Bitva pěti armád

Peter Jackson zářil kdysi s trilogií Pán prstenů, teď září s trilogií Hobit. Tohle je její poslední díl. Snímek se opět může pochlubit vynikajícími vizuálními i zvukovými efekty, nabitým dějem i osvědčenými klasikami v podobě herců jako je Ian McKellen, Orlando Bloom či Cate Blanchett. Jedinečná podívaná bude v kině uvedena už tuto středu.

30. července – Díra u Hanušovic

Jeden z nejnavštěvovanějších filmů loňského karlovarského festivalu Díra u Hanušovic skrývá mnoho talentovaných tváří jako je Ivan Trojan či Tatiana Vilhelmová. Komediálně laděné drama o ženě hledající toho pravého na místě, kde, zdá se, žádní vyvolení muži nejsou. Jen sestra, co uteče do Mnichova při první příležitosti, a panovačná matka. Jednou událostí se ale vše mění k nepoznání… Na první režijní počin Miroslava Krobota se můžete zajít podívat ve čtvrtek.

31. července – Vejška

Film, na němž se z majoritní části podílela rodina Vorlů (scénář, kameru a režii má na svědomí Tomáš Vorel st., hlavní roli hraje jeho syn), přišel do kinosálů začátkem loňského roku. Vy ho můžete vidět v letním kině tento pátek. Vychází ze snímku Gympl, natočeného roku 2007, ovšem tentokrát už jsou jeho protagonisté starší, otázkou však zůstává, jestli jsou i moudřejší. V jedinečné české komedii uvidíme pokračování osudů Petra Kocourka a Michala Kolmana, jejichž největší láskou skrze vroubky času zůstává graffiti.

1. srpna – Hořící keř

V sobotu se můžete zastavit na promítání filmu Hořící keř, nadčasového snímku, který bezpochyby osloví všechny generace. Hořící keř je životopisné drama polské režisérky Agnieszky Hollandové, které vypráví o sebeupálení studenta Jana Palacha, osudech jeho blízkých a počátcích normalizace v Československé socialistické republice. V hlavní roli se představila nadějná slovenská herečka Táňa Pauhofová.

2. srpna – Nezlomný (Náš tip!)

Jeden život, jeden výjimečný příběh – a navíc skutečný. Louis se dostal z pozice olympijského sportovce do role vojáka, později zajatce a mučedníka. Ale ať už byl kýmkoliv, jeho duše zůstala stejná. Stejně silná a nezlomná. V hlavní roli září Jack O’Connell, vycházející hvězda z Velké Británie, známá například z dramatu ’71. A režisérkou není nikdo jiný, než úžasná Angelina Jolie.

Anna Musilová (externí odkaz) (nové okno), redaktorka portálu Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Matěj Hemerka


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑