Pardubice podle vás


Letiště: výběrové řízení na stavbu terminálu začne ještě v lednu

09.leden 2014 17:21

Letiště: výběrové řízení na stavbu terminálu začne v lednu

Prestiž pardubického letiště stoupá. V roce 2012 z Pardubic odlétlo nebo tu přistálo 125 tisíc cestujících, v loňském roce to bylo 184 tisíc pasažérů.

Odmítnutá letadla

Jediný problém je, že stávající terminál a odstavné plochy nemají takovou kapacitu. Proto muselo vedení letiště některé lety odmítnout. Nejvytíženější je letiště začátkem roku a v sezónním období letních dovolených.

„Již teď jsme museli odmítnout několik letů. To pro nás znamená nejen finanční ztrátu, ale především nás to poškozuje v očích dopravců,“ podotkl Jan Andrlík, ředitel East Bohemian Airport.

Termíny řízení i samotné stavby

Letiště proto chystá rozšíření stávající kapacity a chce přistavět nový terminál. Ještě v lednu chce letiště vypsat soutěž na dodavatele stavby. Letiště by se rádo vešlo do 250 milionů korun a doufá, že účastníci výběrového řízení cenu ještě sníží. Nová hala a odstavné plochy by se pak měly začít stavět na přelomu června a července letošního roku. Hotovo by mělo být v říjnu roku 2015. Po výstavbě nové haly by letiště mělo být schopno odbavit až 450 cestujících za jednu hodinu. Odhaduje se, že v roce 2022 by se roční bilance přepravených cestujících měla pohybovat kolem 248 tisíc.
Z Pardubic se většinou lítá na východ – do Moskvy, Kazaně, Jekatěrinburgu a Petrohradu. V létě se lety obrací na západ nebo na jih a lítá se hlavně do přímořských oblastí.

Kateřina Koutná, redaktor Pardubice podle vás 


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑