Pardubice podle vás


Kulturní centrum hledá nového šéfa

06.Únor 2015 09:38

Kulturní centrum hledá nového šéfa

Zbývá pár dní, než vyprší lhůta, v níž se lze hlásit na post šéfa Kulturního centra Pardubice. Výběrové řízení vyhlásila rada města po skandálech s bývalou ředitelkou Romanou Vojířovou, která si podle posledního proběhlého auditu platila z pokladny kulturního centra studium na vysoké škole.

Prozatimní chod centra

Funkci prozatimního ředitele v současné době zastává Tomáš Urban, ten nahradil Vojířovou poté, co na počátku října podala svou výpověď.

„Funkcí jsem byl pověřen od 8. října 2014, čili den poté, co rezignovala paní Vojířová. Přebíral jsem veškerou dokumentaci a také pokladny. Hlavním cílem bylo udržet chod kulturního centra a zajistit všechny závazky, které byly dopředu nasmlouvané, tak abychom je splnili. Patřily mezi ně například vánoční trhy či rozsvícení stromu, což se nám povedlo. Dokázali jsme se vypořádat i s několika personálními problémy,” přiblížil svou práci Tomáš Urban.

Kulturní centrum Pardubice
je příspěvkovou organizací města, od něhož dostává téměř 18 milionů korun. Své aktivity realizuje v prostorách Kulturního domu na Dubině, KD Hronovická, Divadle 29 a také ve výstavním prostoru Mázhaus. Mimo to pořádá i mnoho open akcí a festivalů. Centrum sídlí v informačním středisku města.

Urban také podotl, že byly nastaveny nové kontrolní mechanismy a každá objednávka ať už služby nebo zboží je v současnosti jím kontrolována a stvrzena podpisem, že je v pořádku.

Požadavky: záměr financování i lustrační osvědčení

Mezi požadavky na vedoucí pozici se vedle ukončeného vysokoškolského vzdělání a nejméně pětileté praxe v oblasti kultury objevil i návrh koncepce rozvoje centra včetně záměru jeho financování v letech 2015-2021, tedy po dobu trvání funkce. Osoby narozené před 1. 12. 1971 jsou také ze zákona povinni předložit ověřenou kopii lustračního osvědčení. Pro splnění podmínek výběrového řízení je nutné i potvrzení finančního úřadu o bezdlužnosti.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Turistické informační centrum Pardubice


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑