Pardubice podle vás


Kraj zainvestuje do Sporťáku necelých 11 milionů

02.září 2014 12:58

Kraj zainvestuje do Sporťáku necelých 11 milionů

Již v únoru kraj oznámil, že hodlá do Sportovního gymnázia investovat několik milionů korun. Místo avizovaných 6 milionů jich kraj na rekonstrukci rehabilitačních prostor v suterénu školy uvolní necelých 8.

Nové toalety, šatny i umývárny

V současné době se na gymnáziu dokončuje oprava toalet za 3 miliony korun. Taktéž již radní vyhlásili veřejnou soutěž na rekonstrukci sociálního zařízení, umýváren a šaten v budově tělocvičny a umýváren v malé tělocvičně v hlavní budově školy.

„Jedná se o výběrovou sportovní školu, se kterou ministerstvo i Česká unie sportu do budoucna počítá s jako velmi perspektivní. Nechceme se pouze chlubit sportovními výsledky našich talentovaných sportovců, je třeba jejich tréninkový proces podpořit také odpovídajícím zázemím,“ řekl Martin Netolický, hejtman kraje.

Martin Netolický dále informoval o tom, že by rehabilitační centrum mohla využívat i veřejnost. Příjmy ze vstupů by následně posílily rozpočet školy. V současné chvíli připravuje kraj soutěž. Výherce výběrového řízení by s pracemi mohl začít v první polovině příštího roku.

Operační program Životní prostředí

Sportovní gymnázium by mimo jiné měla čekat i výměna oken a zateplení fasády. Kraj by na tuto investici rád získal finance z Operačního programu Životní prostředí. Předběžné náklady se odhadují na 38,5 milionu korun.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Veronika Müllerová


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑