Pardubice podle vás


Kraj sloučil pardubické elektrotechnické školy v jednu

27.srpen 2013 20:30

Kraj sloučil pardubické elektrotechnické školy v jednu

V novém školním roce čeká na studenty dvou pardubických průmyslových škol (SOŠ elektrotechnické a strojní a SOU Pardubice, Do Nového a SPŠE a VOŠ Pardubice, Karla IV.) slučování do jedné instituce. Studenti, kteří doteď studovali na průmyslové škole na Židově, budou od září společně se studenty SPŠE a VOŠ chodit do budovy na ulici Karla IV. Splynutí škol a zřízení nové příspěvkové organizace, Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Pardubice, schválila rada Pardubického kraje na 12. mimořádné schůzi letos v červnu a to k 1. září 2013. Ta zároveň vyhlásila nové konkurzní řízení na pozici ředitele. Své místo v konkurenci dalších pěti uchazečů úspěšně obhájil Ing. Ladislav Štěpánek, který post ředitele na SPŠE a VOŠ zastával od srpna 2012.

Nenaplněné kapacity průmyslových škol

Důvodem slučování se staly především nenaplněné kapacity obou škol. Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje, uvedla, že v případě obsazení SOŠ elektrotechnické a strojí a SOU se jednalo o 46%, u SPŠE a VOŠ nečinilo naplnění kapacit školy studenty nad 60%. Kraj by díky sloučení škol mohl ušetřit na administrativních výdajích v oblasti řízení školy.

,,Takto získané finanční prostředky chceme v nově vzniklé organizaci využít k dalšímu zkvalitnění podmínek vzdělávání,” uvedla Jana Pernicová pro 5plus2.cz dne 27.6.2013.

Dotace od EU

Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Pardubice, je také jednou ze čtyř škol v Pardubicích, které získaly dotace od Evropské Unie na podporu technického a přírodovědného vzdělávání, v rámci SPŠE a VOŠ Pardubice by se mělo jednat o 9,6 milionů korun. Peníze by dle slov Ing. Ladislava Štěpánka pro pardubicepodlevas.cz měly být využity:

„Na propagaci technických věd - konkrétně:
a) elektroniky - alternativní zdroje, inteligentní řízení budov, robotiku, GSm a GPS
b) informační techniky - vybudování laboratoře přenosových sítí, číslicové techniky, počítačové grafiky.“

Nové vedení ZŠ Waldorfská

Nové vedení čeká také na žáky Základní školy Waldorfské, která sídlí na ulici Gorkého, v tomto případě na pozici ředitele Milan Barták k 1. srpnu vystřídal Olgu Hrochovou, která na na své pracovní místo rezignovala. Bartáka na místo ředitele doporučilo kolegium učitelů i Spolek rodičů.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás
Fotografie: Veronika Müllerová


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑