Pardubice podle vás


Kraj dá peníze na cyklostezky a fotbal

11.duben 2014 15:00

Kraj dá peníze na cyklostezky a fotbal

Zastupitelstvo kraje schválilo dotační plán, ve kterém myslí především na cykloturistiku. Na ni poputuje více jak 1,5 milionu korun.

Infrastruktura a navigační systém

„Vůbec největší částka – jeden milion korun – je určena na výkupy pozemků pro Labskou stezku na území kraje. Podporu půl milionu korun dostane vybudování nového cyklopointu Terezka u řeky Morava a 150 tisíc korun pasportizace a obnova cykloznačení v regionu Toulovcovy Maštale. Větší bezpečnost pro cyklisty přinese přeložení cyklotrasy číslo 18 v  rámci projektu Česko jede, na které poputuje přes 200 tisíc korun,“ uvedl René Živný, radní pro cestovní ruch.

Kraj podpoří celkem 14 projektů zaměřených na rozvoj infrastruktury pro cestovní ruch. Pardubice tak získají celkem 150 tisíc korun na městský navigační systém.

Fotbalové branky

Další finance, které kraj vynaloží, půjdou do oblasti sportu a volnočasových aktivit. Konkrétně se jedná o dotace ve výši 300 tisíc korun na výrobu fotbalových branek pro sdružení Pardubický krajský fotbalový svaz.

„Zvýší se tak bezpečnost na fotbalových hřištích. U těchto branek totiž nehrozí, že by se na někoho převrátily. Celkem budou nakoupeny fotbalové branky za 600 tisíc korun, kraj zaplatí polovinu a druhou přidá fotbalový svaz,“ dodal René Živný.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Stanislav Kolařík


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑