Pardubice podle vás

Koňská spřežení se po roce vrátila na dostihové závodiště

09.červenec 2013 18:00

O prodlouženém víkendu od 5. do 7. července měli fanoušci dostihového sportu opět možnost vidět závody koňských spřežení. Akce ,,Cena hejtmana pardubického kraje” se konala pod osobní záštitou hejtmana Pardubického kraje, Martina Netolického. Jednalo se o jedno z kvalifikačních kol Zlaté podkovy, jejíž finále se každoročně jezdí v Humpolci. Nejpočetněji zastoupenou soutěžní kategorií se jako už tradičně stalo jednospřežení, ve kterém nastoupilo celkem 20 závodníků, z nichž nejlepší byl nakonec Jan Exnar, v dvojspřeží zvítězil Radek Nesvačil. Diváci mohli sledovat také maraton, který nabídl celkem pět překážek a to přímo na dostihové dráze, v něm první příčku obsadil Václav Coufalík s klisnami Gracie 6 a Odeta 2.

Příjemnou podívanou se stala také exhibiční jízda Zdeňka Jiráska, který jako jediný na pardubickém závodišti předvedl čtyřspřeží. Celý víkend byl pro návštěvníky zdarma.

Dostihová sezóna

O prázdninových měsících nabídne Synthesia Park - dostihové závodiště ještě dvě akce spojené s tímto sportem a to 28. července, kdy na milovníky koní čeká Velká pardubická rodinná pouť, a 24. srpna, který s sebou přinese předposlední kvalifkaci na Velkou Pardubickou - ta se uskuteční 13. října a to již po 123.