Pardubice podle vás


Konec roku s divadlem

30.prosinec 2013 20:17

Konec roku s divadlem

Letošní rok se nezadržitelně chýlí ke konci, což pro mnohé znamená, že se zapomenou ve víru oslav. Silvestr se ale dá prožít na libovolný počet způsobů a jedním z nich je také návštěva divadla. Proč by ale měl člověk místo bujarých večírků jít na Silvestra do divadla?

Tady je hned několik důvodů, které stojí za zvážení:

  • Přiznejme si, ne každý se považuje za lva salónů, který se cítí ve víru společnosti jako doma a večírky si užívá plnými doušky. Zároveň ale ani tento jedinec nechce zůstat doma a se svým psem koukat na televizi, kde dávají každoročně se opakující pořady zajišťující „hromadu silvestrovké zábavy“.
  • Pokud se vám však doma zůstávat CHCE, ale zároveň na vás okolí tlačí kvůli společenskému kontaktu, který je na Silvestra povinný, navrhněte kompromis. Můžete jít do divadla, čímž si odbudete onen styk s vnějším světem, ale zároveň mezi diváky zůstanete dostatečně anonymní a cizí lidé se o vás nebudou příliš zajímat.
  • Kulturně prožitý konec roku se samozřejmě netýká pouze samotářů. Silvestrovská noc patří k těm nejdelším, proč si tedy nezpestřit program a s pár přáteli zajít na komedii, když je noc ještě v zárodku. Po představení můžete s kamarády „změnit lokál“, jak se tak říká, a klidně se připojit k ostatním na jedné ze silvestrovských párty.
  • Mladí lidé se takto můžou elegantně vyhnout požadavku „rodinného Silvestra“, neboť můžou s rodiči uzavřít dohodu. Půjdou s nimi do divadla, ale po představení se vydají po vlastní ose za kamarády, s nimiž si oslavy jistě více užijí. Obě strany se tak dočkají nebolestivého kompromisu.
  • A konečně, při silvestrovském představení se můžete dočkat i improvizačních vtípků ze strany účinkujících, představení získá určitou jedinečnost a vás, pokud jste inscenaci již viděli, může stále leccos překvapit.

To jsme si uvedli důvody, ale na co vlastně můžeme do divadla zajít? Východočeské divadlo si tentokrát jako silvestrovské představení připravilo Charleylovu tetu. Jedná se o jednu z nejslavnějších klasických konverzačních komedií. Je plná britského humoru a prekérních situací, ze kterých se postavy umí obratně vymotávat. V hlavní roli účinkuje Petr Borovec. V závěru představení ředitel divadla Petr Dohnal vyhlásí výsledky divácké ankety o nejoblíbenější inscenaci roku 2013.

Doufáme, že si oslavy konce roku užijete, ať už ve společnosti Charleyovy tety nebo jiným zajímavým způsobem. A nezapomeňte do dalšího roku vykročit tou správnou nohou!

Jana Sekerová, redaktor Pardubice podle vás 
Fotografie: Ivo Mičkal/Východočeské divadlo


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑