Pardubice podle vás


Koně jako součást charity

28.říjen 2013 19:04

Koně jako součást charity

Spousta lidí odmítá přispívat na charitativní organizace, protože nemají jistotu, kam přesně se jejich příspěvky dostanou, což je naprosto pochopitelné. Proto bych vám ráda trochu přiblížila činnost pardubické neziskové organizace CPK Chrpa.
CPK neboli „Centrum přípravy koní“ pro hiporehabilitaci, které vzniklo v roce 2003, se zabývá (jak už název napovídá) přípravou mladých a nadaných koní, kteří po ukončení výcviku pomáhají psychicky i fyzicky nemocných pacientům v léčebnách po celé republice.
Činnost této organizace zahrnuje jak výběr vhodného koně (podle postavy a především charakteru), tak i jeho výcvik a předání do péče pracovníků zařízení zabývajících se touto léčbou. Jde o časově a finančně náročný proces, který by se bez pomoci sponzorů a vybraných finančních příspěvků neobešel.
Pokud se někdy půjdete podívat na koňské dostihy konající se na pardubickém závodišti, neváhejte se zastavit u stánku CPK Chrpa. Za vaši pomoc zde můžete získat spoustu zajímavých předmětů.
CPK Chrpa můžete podpořit i dárcovskou sms nebo vámi zvolenou částkou převodem na účet. Detaily naleznete na stránkách www.cpkchrpa.cz
Z vlastní zkušenosti vím, že pomoci této organizaci se bát nemusíte a může vás hřát pocit, že díky vám někdo viděl svět z koňského hřbetu, což pro některé znamená víc, než si dovedete představit.

Marie Ditrtová, externí redaktor Pardubice podle vás
Fotografie: CPK Chrpa


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑