Pardubice podle vás


Komentář: Pardubická předvolební debata

20.říjen 2013 19:08

Komentář: Pardubická předvolební debata

V pátek proběhla v pardubickém Divadle 29 předvolební debata s kandidáty do poslanecké sněmovny. Tato debata byla ojedinělá tím, že v ní vystupovali pouze lidé pevně spjatí s Pardubicemi.

A jak celá debata probíhala?

První hodinu kandidáti odpovídali na redakční otázky, přičemž jejich vzájemné reakce byly omezeny na minimum. Na zbylou půlhodinu připadaly divácké dotazy či vzájemné reakce. Tím, že na sebe politici nemohli jen tak reagovat, se podařilo vytvořit klidnější atmosféru bez vzájemných zbytečných hádek, ve kterých se sice mnozí vyžívají, nicméně tyto hádky nic nevyřeší.
Když se podíváme na celkový dojem kandidátů, který po sobě zanechali, musím konstatovat, že byl veskrze pozitivní. Nicméně chyby na jednotlivých lidech se najdou vždy. Jiří Čáslavka (SZ) si podle mého nedokáže dostatečně uspořádat myšlenky, a tak se jeho projevy během debaty natahovaly tak, že musel být moderátory vícenásobně přerušen. Toto se nevyhnulo ani ostatním diskutérům, jejich promluvený čas nebyl nijak měřen. Martin Kolovratník (ANO) na mne zase zanechal dojem, že se vyjadřuje i o tom, co neví. Jinak se kandidáti ve svých projevech drželi celkem zkrátka.
Na tom, že je třeba přijmout devět protikorupčních zákonů navrhovaných iniciativou Rekonstrukce státu, se shodli všichni. Strany se dokonce předháněly, kdo se k iniciativě připojil dřív. Ohledně toho, že je třeba postavit silnici R35, také panovala všeobecná shoda, zde se naopak kandidáti zříkali odpovědnosti jejich strany za nedokončení silnice. Sečteno a podtrženo: i kandidáti z opačné části politického spektra si v regionálních otázkách umějí najít společnou cestu. Jen škoda, že na debatě scházeli zástupci ČSSD, kteří se z časových důvodů omluvili. Tento nezájem o získání dalších nerozhodnutých voličů na jejich stranu také o něčem svědčí.
Závěrem bych na vás všechny chtěl apelovat: běžte volit! Buďte rádi, že máte na výběr z vícero kandidátů, že máte to svrchované právo takto vyjádřit svůj názor. Ve vaší plnomoci je, jak s ním naložíte. Jestli se budete snažit změnit obraz naší politiky, podle vašeho gusta či jestli tuto možnost zahodíte. Volba je jen na vás.

Jan Hrubeš, redaktor Pardubice podle vás
Fotografie: Tomáš Kouřílek, redaktor Pardubice podle vás


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑