Pardubice podle vás


Komentář Jana Němce k problematice nefungující koalice

13.březen 2014 20:12

Komentář Jana Němce k problematice nefungující koalice

Komentář Jana Němce, radního za TOP 09 k vyjádření primátorky města Štěpánky Fraňkové ohledně nefungující koalice ve složení Sdružení pro Pardubice, ČSSD, Pardubáci a TOP 09.

Podle mého názoru lze vyjádřit jádro problému zejména v následujících oblastech:

  1. Koalice je složena ze 4 subjektů, kde jsou zastoupeny 2 politické strany a 2 sdružení, která se vydávají za nepolitická, pravicová, složená s odborníků a kdoví co ještě. V podstatě se však jedná o pár jedinců, kteří mají různé zájmy a názory a dá se s nimi velice těžko dohodnout. Nejhorší jsou asi Pardubáci, kteří se účelově před volbami odtrhli od SPP, aby následně vytvořili jakýsi jejich B tým.
  2. Absence manažerských zkušeností a manažerského přístupu paní primátorky, která by měla koalici spojovat a nikoliv se vymezovat proti osobnostem z partnerských subjektů. V takovéto atmosféře se těžko pracuje a prosazení jakékoliv dobré myšlenky dá dvojnásob práce.
  3. Zájmy některých partnerů nejsou zcela čitelné a také někdy podle mého názoru v rozporu se zájmy města. Jako příklad lze uvést například demolici sportovní haly, podporu hokeje nebo Tyršovy sady.
  4. Tato situace určitě není nová a velice mě trápí. Několikrát jsem se pokoušel hledat různá řešení, ale vždy bez úspěchu. Když si zpětně promítám těch uplynulých 3,5 let a snažím se najít, kde jsem udělal chybu a co by se třeba při sestavování koalice dalo udělat lépe a jinak, musím přiznat, že vzhledem k současnému rozložení sil nám voliči moc možností nedali.

Fotografie: Tomáš Koubelka/Agrofert Park


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑