Pardubice podle vás


Kavárna v Tyršákách bude bez nájemce. S radnicí přestal komunikovat

10.říjen 2015 11:35

Kavárna v Tyršákách bude bez nájemce

Nová kavárna v Tyršových sadech bude zatím bez nájemce. Podnikatel, který městu ve výběrovém řízení nabídl nejvyšší nájemné, se totiž dlouhou dobu neozýval. Mezitím tak vypršel čas určený k podpisu smlouvy. Město prozatím uvažuje o využití kavárny jako výstavního prostoru.

„Je to pro město nepříjemná situace, otevření kavárny se o několik měsíců opozdí. Záměr jsme vyvěsili v předstihu, vybrali jsme vítěze, se kterým odbor majetku a investic jednal od léta o uzavření smlouvy. Náš návrh chtěl upravit, nicméně své požadavky nám nepostoupil, na opakované výzvy k podpisu nereagoval,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO). Za roční provoz kavárny nabídl podnikatel necelý milion korun.

Město nyní celé řízení zruší a vyhlásí nové se stejnými podmínkami. Mezi ně patří například vybavení prostor na vlastní náklad. „Hledání nového nájemce je proces na 3 až 4 měsíce, budoucí nájemce pak musí prostor zařídit vnitřním vybavením. Předpokládám, že otevření kavárny se tak posune až do jarních měsíců příštího roku,“ konstatovala náměstkyně.

V objektu kavárny je vybudované sociální zařízení, které kromě návštěvníkům kavárny mělo sloužit také návštěvníkům parku. „Uvažujeme o tom, že po dobu, než si objekt převezme nově vybraný nájemce, by zde mohly být dočasné výstavní prostory města. Provoz sociálního zařízení by tak měl být zajištěn,“ dodala Dvořáčková.

Výhled z kavárny na Tyršovy sady

Tyršovy sady by se měly veřejnosti oficiálně otevřít za dva týdny. Celá revitalizace vyšla i s víceprácemi na 108 milionů korun, z toho stavba kavárny stála 16 milionů. Z velké části přispěje na rekonstrukci parku Evropská unie, kavárna se do toho ale počítat nebude. Celou částku za ni zaplatí město ze svého rozpočtu.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑