Pardubice podle vás


Kateřina Koutná

19.duben 2014 20:06

sportovní redaktorka a zpravodajka

Vzdělání: Gymnázium Dašická 
Věk: 19
Zájmy: četba i psaní, angličtina, plavání, historie, paranormální jevy
Kontakt: koutna.katerina@seznam.cz

Něco o mně

Že mě budou knížky provázet celým mým životem, bylo patrné od chvíle, kdy jsem si na ledničku začala skládat za sebe magnetická písmenka. O mojí mamku se pokoušel infarkt, když zjistila, že umím celou abecedu, ještě než jsem nastoupila do školy, navíc bez jejího přičinění. Když jsem dostala do ruky první knížku Harryho Pottera, bylo o mé literární orientaci rozhodnuto na doživotí. Pokračovalo to různou fantasy literaturou, až jsem se momentálně zasekla na anglických fan-fictions. Nevyhýbám se ale ani klasickým dílům – například mě okouzlila Shakespearova dramata, dr. Jekyll a pan Hyde od Stevensona nebo Jak jsem vyhrál válku od Patricka Ryana. Čemu se ale vyhýbám obloukem je (vedle rapu, hip-hopu a techna) moderní poezie, abstraktní umění a Goethe.
Dovoluji si o sobě tvrdit, že na sobě začínám pozorovat počáteční příznaky OCD (Obsessive–compulsive disorder neboli obsedantně kompulsivní porucha). Mé věci mají přesně stanovené místo a poznám, když s nimi někdo hýbal. Všude hledám nějaký řád, a když ho nenaleznu, jsem nervózní. Patrně to bude vrozená vada z otcovy strany, způsobená vojenským drilem. Možná to také vysvětluje moji alergii na zelenou. Ovšem zahradnické geny mojí mamky nebo chemické vzdělání mého dědy mě nechaly kompletně nedotčenou. Pořád říkám, že fyzika je matematika naruby a chemie je špatně vysvětlená fyzika.
Vždycky mě fascinovala historie a paranormální jevy, které jsou s historickými místy často úzce spjaté.

Co mě přivedlo k projektu…

Vlastně to bylo velmi jednoduché, jednou mi při hodině na rameno zaťukal Tomáš a nabídl mi tuhle možnost. Jelikož doufám, že pokud úspěšně odmaturuji, dostanu se na Masarykovu Univerzitu na obor Žurnalistika a Sociologie, přišlo mi to jako dobrý nápad. Nabrat nějaké zkušenosti a neplácat se tak v prváku v něčem, co je mi ze žurnalistické stránky cizí. Jsem ráda, že jsem se tak rozhodla, protože jsem potkala nové lidi. A i když mě šéfredaktorka párkrát zkritizovala za moje spisovatelské zlozvyky, rozhodně jsem za to vděčná.

V rámci projektu se podílím na…

Zaměřila jsem se hlavně na sport a to konkrétně na hokej, který mi byl vždycky blízký a do kterého vidím. Občas sepíši něco o dražbě městského majetku, o opravách nebo o historii města. Do politických záležitostí se moc nepouštím a radši to přenechám lidem kompetentnějším, kteří se o tyto věci zajímají víc a lépe se v nich orientují.
 


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑