Pardubice podle vás


Kam v Pardubicích za pivem?

23.Únor 2014 19:45

Kam v Pardubicích za pivem?

Tato otázka se dosti možná zdá jednoduše zodpověditelná, v našem městě je hospod a různých pohostinských zařízení bez nadsázky mraky.
Ovšem pokud chcete ochutnat jiné pivo, než jaké se obvykle točí, vyplatí se hledat a najít.

Kolem centra Pardubic

V centru Pardubic, v Hronovické ulici, je podnik Beer bar, v němž se stále mění nabídka piv, mimo různých, dnes velmi populárních speciálů, tu najdeme i klasická piva „plzeňského typu“ z různých menších pivovarů, můžeme zde ochutnat i stále oblíbenější pšeničné pivo – zde Weizenbier. Jako stálice v „Bíru“ je na čepu pro Pardubice neobvyklé pivo chotěbořské.

O kousek dál, v baru „Nora“, můžete oblažit své hrdlo klasickým irským pivem Guiness.
To nabízejí i v St. Patrick's na Karlovině, neboli bývalém Zlatém soudku. Tato piva jsou ovšem trochu vyšší cenové relace a pokud potěší vaše chuťové buňky, u peněženky tomu tak nebude.

Další tipáky

Pokud nejste, stejně jako já, příliš velkými příznivci různých speciálů, černých, či pšeničných piv, můžeme upozornit na výskyt různých druhů piv výše zmíněného „plzeňského typu“.
V hospůdce U Šotka ve Štrossově ulici, vedle baru Hany Bany, kde mimochodem čepují také pro náš kraj cizokrajnou Litovel, na nás čeká nabídka třeboňského Regenta a břeclavského Kance.
Musím podotknout, že kvalita méně točených piv v hospodách může, ale nemusí, být snížena jejich malým odtokem a tudíž stářím moku v sudu.
Pivo, které je cítit potem ostravských havířů a hutníků – to je Ostravar, přičichnout k ostravské náladě lze v Baru 310 ve Smilově ulici na Karlovině.
Pokud vyrazíte do severní poloviny Pardubic, můžete si dát pivo z Trutnova – Krakonoše v Ohrazenicích ve Famili baru u „místního Stonehenge“. Jste-li milovníci piv z hor, další zastávku si udělejte v Dýdybábě na Cihelně, kde na vás čeká Šerák z hanušovického pivovaru Holba.
Každému milovníku pábitelů zaplese srdéčko, naloká-li se moku z Nymburka, jejž dostane v baru Halabala v ulici Teplého či ve stylové kavárně První republika v Machoňově pasáži.

Malopivovary okolo Pardubic

Vyrazíme-li za hranice Pardubic, v okolí najdeme tři malopivovary, které vaří svá jedinečná piva.
Za těmito moky vyrazte do pivovaru Mordýř v Dolních Ředicích, do Dašických sklepů (ty jsou opravdu v Dašicích) či do pivovaru v Medlešicích.
Tento článek nemá rozhodně za úkol být výčtem všech možností v Pardubicích, kde se člověk může napít něčeho jiného než domácího Pernštejna a obecně rozšířených piv – Plzně, Gambána, Budvara, Svijan, Staropramenu, Braníka a podobně.
Má Vás ponuknout k tomu, abyste nechodili jen do svého „domácího“ podniku, kde popíjíte svoji oblibenou značku, ale abyste se nebáli objevovat nové hospody a nová piva – začněte a pokud si tuto kratochvíli oblíbíte, budete mít radost z nových objevů, jako kdyby to byly objevy zámořské.

Jaroslav Praisler, redaktor Pardubice podle vás 


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑