Pardubice podle vás


Jeníčkové a Mařenky se opět setkají v Perníkové chaloupce

05.červenec 2014 19:59

Jeníčkové a Mařenky se opět setkají v Perníkové chaloupce

Již tuto neděli 6. 7. 2014 ve státní svátek upálení Jana Husa se koná tradiční akce – setkání Jeníčků a Mařenek u Perníkové chaloupky. Celá událost bude probíhat od 9 do 17 hodin v pohádkovém světě přímo v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou u Pardubic. Každý ročník je věnován významné osobnosti, a ten letošní patří spisovateli Janu Nerudovi, který se objeví i na Výroční turistické známce.

Pohádky i tradiční jarmark

Letos se jedná o jubilejní desátý ročník a program bude bohatý. Celodenní show připomene řadu významných osobností se jmény Jan a Marie a poskytne setkání se zajímavými hosty. Jedním z nich bude  loutkové divadlo Jana a Jany Hruškových, které se představí s pohádkou "Sůl nad zlato". Malí i velcí účastníci se budou moci zapojit do veselého kreslení Jana Honzy Lušovského. Pro dospělé je připraven turnaj o cenu Jana Bechera a pro ty menší pohádky o Honzovi v podání divadla Ahoj z Chrudimi. Návštěvníci se mohou těšit i na jízdu na koni s farmářem Honzou, nebo na tradiční jarmark, kde nesmí chybět ochutnávka medoviny Jana Halady.

Rekord setkání Jeníčků a Mařenek

Nositelé jmen Jan a Marie budou pro tento den výjimeční tím, že budou mít šanci zúčastnit se pokusu o překonání českého, evropského, a dokonce i světového rekordu v disciplíně "největší setkání Jeníčků a Mařenek" z roku 2009, který ověřovala agentura Dobrý den z Pelhřimova. Tehdy podalo Žádost o zápis do Perníkové matriky 155 Jeníčků a 122 Mařenek. Neváhejte a přijďte překonat stávající rekord zapsáním do Perníkové matriky.

Veronika Nováková, redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: MAPY CZ


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑