Pardubice podle vás


Janků rezignuje na mandát zastupitele. Nahradit by ho měl starosta MO III Štěpánek

02.březen 2015 19:18

Janků rezignuje na mandát zastupitele

Jiří Janků se v pondělí po poslední regionální radě ODS rozhodl pozastavit své členství ve straně.

„Pozastavuji své členství v ODS, rezignuji na všechny vnitrostranické funkce a rezignuji na mandát zastupitele,” oznámil dnes tisku. Janků se rozhodl učinit to samé jako člen Krajské hospodářské komory (KHK) s mandáty člena představenstva KHK Pardubice a člena oblastní rady pardubické oblasti KHK.

Důvodem pro toto rozhodnutí je nedávno podané trestní oznámení na osobu Jiřího Janků, které ho viní ze zpronevěry a odcizení finančních prostředků místnímu sdružení ODS, obelhaní dárců a z osobního obohacení při kampani před sněmovními volbami v roce 2013.

„Náprava škod vzniklých ze zcela nesmyslného obvinění (v rodině, firmě, osobní vztahy ve společnosti), další napadání a řešení této “kauzy” na jakýchkoli úrovních a dosažení spravedlnosti, mi zabere velké množství času a energie,” osvětlil své důvody Janků.

Janků na obvinění reagoval podáním trestního oznámení na neznámého pachatele. Ve svém prohlášení pak podotýká, že někteří členové regionální rady ale považují podání trestního oznámení za zbytečné rozmazávání kauzy. Dle všeho by se jí však mělo zaobírat i republikové vedení ODS, a to na základě stížnosti Jaromíra Lipolda, taktéž člena ODS.

V komunálních volbách kandidoval Janků z čelního místa. Na počet hlasů ho však o desítku hlasů přeskočil stranický kolega a ředitel Úřadu práce v Pardubicích Petr Klimpl.

„Jako zastupitel a člen komise pro strategii jsem začal pracovat na rozkrývání neefektivit práce a mám odvádět dobrou opoziční práci. V situaci, kdy není jasný výsledek obou trestních oznámení, nemohu zcela logicky pracovat například na kauze Tablety či rozhodovat v hlasováních o důležitých tématech města. Jakkoli je trestní oznámení podané na mou osobu a společnost neopodstatněné a nesmyslné, občané nemohou vědět, zda pro ně v této chvíli nepracuje člověk, který údajně porušuje zákon, byť to důrazně vylučuji,” dodal Janků.

Mandát zastupitele by měl pravděpodobně připadnout starostovi městského obvodu III Vítězslavu Štěpánkovi.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Jakub Březovský/Byznys Trefa


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑