Pardubice podle vás


Jak (ne)hlasují pardubičtí zastupitelé

26.květen 2014 21:09

Jak (ne)hlasují pardubičtí zastupitelé

V několika předchozích dnech se hodně mluvilo o absencích v pardubickém zastupitelstvu. Vedení si stěžovalo, že mnohdy je problém až velký, že počet přítomných téměř dosahuje hranice usnášeníschopnosti.

Neúčast na hlasováních

Dalším důležitých aspektem je však i samotná neúčast na jednotlivých hlasováních. Ta v průměru dosahuje 22%. Celkových hlasování proběhlo prozatím 1082, v součtu však absence na hlasování všech zastupitelů činí 9331. Nejvyšších hodnot prozatím dosáhl Vítězslav Novohradský (ČSSD). Z 23 řádných zasedání chyběl 11 krát, zároveň se nezúčastnil 771 hlasování, což v přepočtu činí 71%. Novohradský již poskytl pro server iDNES vysvětlení, že neúčast se pojila se službou na ambulanci. Další vysoká čísla se pojí především se jmény současných poslanců Jiřím Skalickým (592 vynechaných hlasování; 55%), Simeonem Karamazovem (427 v. h.; 39%) i bývalým zákonodárcem za VV Miroslavem Petráněm (555 v. h.; 51%).

Přehled hlasování

Přítomnost náměstků

Naopak nejvyšší účasti při hlasování dosáhli náměstci František Brendl (Pardubáci)) a Jiří Rozinek (ČSSD), z dalších zastupitelů Jan Němec (TOP 09) a Miroslav Rubeš.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: archiv


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑