Pardubice podle vás


Hromadná elektronická aukce

18.červenec 2013 20:42

Hromadná elektronická aukce

Pro dnešní dobu je typické enormní zdražování. Lidé tak neustále hledají možnosti jak ušetřit. Někteří šetří na energiích, a tak investují do izolací domů, kotlů na dřevo či uhlí nebo do solárních panelů.

Avšak městský obvod Pardubice III přichází s novinkou, hromadnou elektronickou aukcí, která vám ušetří peníze, aniž byste do čehokoli investovali. Sníží totiž náklady domácností na elektrickou energii až o 20% a zemní plyn až o 25%.

Jako první v republice přišel s tímto nápadem starosta Říčan Vladimír Kořen. Viděl totiž, jak klesají ceny energie v aukcích, které pořádalo město pro své objekty. A proto se rozhodl poskytnout příležitost zapojit se do aukce i obyvatelům Říčan.

Aukce v Pardubicích


Městský obvod Pardubice III se podle jeho vzoru rozhodl taktéž uspořádat elektronickou aukci. A v současnosti se jedná dokonce i o tom, že se celé Pardubice zapojí do elektronické aukce.

Právě proto se zjišťuje předběžný zájem, a tak na stránkách pardubice.eu byla položena otázka: „Máte zájem o snížení cen energií vaší domácnosti formou hromadné elektronické aukce?“

Zapojit se může každý


Přihlásit se může nejen domácnosti, drobní podnikatelé, bytová sdružení, nejen z obvodu Pardubice III, ale i z celých Pardubic.
Čím vyšší počet lidí se přihlásí do elektronické aukce, tím nižší cena se vysoutěží. Elektronická aukce je svým způsobem dražba o to, který dodavatel nabídne nižší cenu. Dodavatelé se předhánějí o prvenství nižší ceny. Pokud by však vysoutěžením nedošlo ke snížení cen, zákazník nemusí smlouvu podepsat. Společnost eCENTRE obstará administrativní servis, takže domácnosti pouze uzavřou smlouvu s eCENTRE na dva roky a už se nemusejí o nic dalšího starat.


Vše je navíc zdarma, protože aukční poplatek zaplatí po ukončení aukce dodavatel, který e-aukci vyhraje.

Pokud však víte, že máte více než o 30% nižší cenu energií než vaši sousedi, tak je pravděpodobné, že ještě nižší cenu na e-aukci dodavatelé nenabídnou. Také si dejte pozor na uzavřené smlouvy na dobu určitou s jinými dodavateli.

Jiří Novotný, redaktor Pardubice podle vás
Fotografie zdroj: zde.


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑