Halové mistrovství přineslo pardubickým atletům několik medailí

18.Únor 2015 11:28

Halové mistrovství přineslo Pardubákům několik medailí

V den svatého Valentýna se dostavili na halové MČR nejen ti zamilovaní atleti. HMČR probíhalo v atletické hale Otakara Jandery v Praze na Strahově. Letos sice nepadly české rekordy v podání pardubických atletů, jako loni, kdy se předvedl David Sklenář na 60m překážek, přesto mnozí z nich byli velmi úspěšní.

Zlato za skok daleký

Zlatou medaili si přivezl Ondřej Kopecký, a to ze skoku dalekého s výkonem 6, 88m. Tento mladý talent však odjížděl i s dalšími oceněními, mezi nimiž byl skok o tyči, kde získal bronzovou medaili s výkonem 4, 00m. Svůj oddíl podpořil však i ve štafetě 4x200m, kdy dorostenci ve složení Kubík, Adamec, Holub, Kopecký obsadili třetí místo.
Dalším úspěšným atletem, také ve skoku o tyči, byl Jan Dunovský. Skončil na druhém místě v juniorské kategorii a na prvního mu chybělo necelých dvacet centimetrů.
Na dvojitém druhém místě se umístil i běžec Dominik Kubec, který vybojoval druhé místo na 3000m a 1500m.
Úspěšní však nebyli jenom pánové. Na třetím místě ve vrhu koulí skončila juniorka Adéla Korečková s výkonem 12, 36m. A štafeta juniorek ve složení Perná, Stoklasová, Jahnická a Krupičková skončila na sedmém místě.

Postupy do finále i bez medailí

Někteří atleti sice neobsadili stupně vítězů, ale postoupili do finále. Mezi nimi byla například Barbora Tylichová, která skončila na čtvrtém místě ve vrhu koulí a na třetí místo jí chybělo pouze 10 cm. Na čtvrtém místě skončil i Tomáš Kroupa v běhu na 400m a Martin Pavliš v běhu na 1500m. Úspěšná byla i Karolína Jelínková, která skončila šestá ve trojskoku a do finále se dostala i se skokem dalekým. Zuzana Krupičková obsadila páté místo v běhu na 400m.
Velmi napínavou disciplínu představovaly překážky juniorů na 60m. Bývalý pardubický atlet, který loni přestoupil do Prahy, David Sklenář, v nich skončil na druhém místě. Na paty mu však v rozběhu šlapal jeho bývalý týmový hráč Daniel Špičák. Ve finále se však Špičák zranil již v polovině trasy. Překážky doběhl do cíle, nyní ho čeká uzdravování na letní sezónu. Naneštěstí nebyl jediný s úrazem. V běhu na 800m se zranila i pardubická běžkyně Gabriela Homolová, a to bohužel už v první zatáčce, disciplínu tak nemohla dokončit.
Doufejme, že se atleti uzdraví do letní sezóny a předvedou famózní výkony.