Pardubice podle vás


Foxconn v Česku chystá miliardovou investici. Přinese tisíce kvalifikovaných míst

14.červenec 2015 09:52

Foxconn v Česku chystá miliardovou investici

Společnost Foxconn, která v Česku sídlí krom Pardubic také v Kutné Hoře, uvažuje o několikamiliardové investici nejen do rozšíření současných závodů ale i do nového výzkumného centra. Investice by měla podle Ministerstva průmyslu a obchodu přinést tisíce kvalifikovaných míst.

O investici jednala v pondělí vláda, která také schválila, aby premiér Bohuslav Sobotka jednal s prezidentem společnosti Terrym Gouem. Podpis memoranda o spolupráci s českou vládou je naplánován na 21. července.

Foxconn již v Česku utratil přes sedm miliard korun, o stejnou částku by mělo alespoň v první fázi investice jít i nyní. Finanční prostředky půjdou především do digitalizaci výroby. Kromě samotné výroby by tak u nás mohl probíhat i vývoj a testování jednotlivých výrobků.

„Po svém nástupu do funkce jsme zahájili práce s ŘSD na přípravě jihovýchodním obchvatu, což je základní páteřní komunikace, která by měla obsloužit stávající průmyslovou zónu, tak abychom odlehčili dopravě z centra. Doufáme, že to bude jedna z pozitivníc věcí, která by mohla přesvědčit partnery z Foxconnu, aby tuto investici alespoň částečně umístili v Pardubicích,” řekl primátor Martin Charvát (ANO) pro ČT24.

Charvát také naznačil případnou spolupráci s místní univerzitou, která by mohla do budoucna poskytnout řadu kvalifikovaných pracovníků.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Foxconn


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑