Pardubice podle vás


Fixa a Mňága roztopily v sobotu ABC klub

12.prosinec 2013 13:39

Fixa a Mňága roztopily v sobotu ABC klub

Po dětském odpoledni, kde došlo ke křtu nového alba Mixle v Piksle a koncertu veselého uskupení Pískomil se vrací, se po sedmé hodině večerní začaly plnit prostory bývalého Hobé klubu příznivci hlavních hvězd večera – Mňágy a Žďorp a zejména domácích hochů z Vypsané fixy.

Když se člověk pročekal frontou ke vchodu a pak ještě k šatně, mohl sledovat velmi sympatický výkon kapely z Valašského Meziříčí, která servírovala jako první svůj set. Jejich zpěvné poetické písničky, prokládáné písničkami od kamarádů z Fixy – nejpovedenější byl asi Odvážný mladý muž – si publikum získaly a v pohodové atmosféře plynulo celé jejich vystoupení.

Bez jakékoliv přestávky nastoupily domácí hvězdy a už tak skoro vydýchaný vzduch se stal chimérou v očích jeho dýchatelů. Všichni naštěstí přežili a houpali se do pomalu valící se Papírové hyeny, zběsile pogovali do Sofie Lorenové či pluli nad hlavami ostatních při Barové turistice.

Fixa pak zahrála žďorpovskou halekačku „I cesta může být cíl“ a následovala dlouhá pasáž, která bavila spíše samotné hudebníky – ti z Fixy se spojili na pódiu s mňágovci v jedno velké uskupení a hráli společně, vrcholem této části bylo předlouhé bubenické sólo, a to již ti „měkčí“ z řad fanoušků v hledišti nevydrželi vydýchaný vzduch a tři hodiny koncertu a odebírali se pro piváky či pro mantl k šatně.

Mňága Žďorp a Vypsaná fiXa

Ale jako vždy, když hraje Vypsaná fixa ve svém „San Piegu“, jak přezývá Pardubicím, je to pěkné. A pěkné to bylo i tentokrát, zpestřené dvojkoncertem s kapelou Mňága a Žďorp.

Ještě by se slušelo dodat, že lidé kolem Vypsané fixy pořádají v pátek 27. prosince tradiční akci „Zimní On the Road festival“, letos poprvé kvůli zavřenému klubu Ponorka právě v ABC klubu.
Zahrají kapely jako Kalkata band či Fundamentalista v pásmu Gazi, což je záruka všeobecného veselí.

Jaroslav Praisler, redaktor Pardubice podle vás
Fotografie: Viktor Kalabza


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑