Pardubice podle vás


Filmové léto se blíží ke své polovině. Nabídne Popelku i Jurský svět

25.červenec 2016 19:10

Filmové léto se blíží ke své polovině

Několik posledních červencových dní budou v letním kině provázet rozličné žánry. Uvidíme cestopisný dokument, nejnovější remake Popelky i akční Jurský svět.

Boj (25. července)
Dánské drama Boj nás nezavádí pouze na válečná pole, spíš ukazuje to, jak válka afektuje životy zúčastněných i po svém skončení. Když se voják Claus vrátí ze zahraniční mise, ze které byl odvolán, domů ke své rodině, čelí obvinění z válečného zločinu. Soudní dohra však není pro hrdinu ani z poloviny tak tíživá, jako morální dilema mezi zájmy milované ženy a dětí a zachování osobní cti.

Steve Jobs (26. července)
Přesně dva roky po prvním životopisném dramatu o geniálním zakladateli počítačové společnosti Apple přichází na scénu další, který nás přivádí na začátek jeho kariéry, ještě než začal nadobro měnit nejen počítačové dějiny. Tentokrát Steva Jobse nehraje Aston Kutcher, ale Michael Fassbender, který byl za své ztvárnění výjimečného vědce dokonce nominován na Oscara. Stejně tak jeho herecká kolegyně Kate Winslet.

Popelka (27. července)
Klasická pohádka Charlese Perraulta Popelka byla zfilmována už tolikrát, že se to na prstech jedné ruky nedá ani spočítat. Pro nás je samozřejmě nejznámější ta naše česká s Libuší Šafránkovou, ale moderní verze z britsko-americké koprodukce, kde září hvězdy jako Cate Blanchett nebo Helena Bonham Carter, také stojí za zhlédnutí. Kdyby vás snad nudil známý pohádkový příběh, musíte vidět alespoň kouzelné kostýmy, za které byl film nominován na Oscara.

Trabantem do posledního dechu (28. července)
Trabantem do posledního dechu je jen jeden díl dokumentární série, jehož předchozí části letní kino uvádělo v minulých letech. Scénárista, režisér, hlavní hrdina a patrně nejznámější cestovatel současnosti tentokrát podnikl se svou výpravou a trabanty expedici po jihovýchodní části Asie.

Kobry a užovky (29. července)
Kobry a užovky jsou nejúspěšnějším českým filmem loňského roku. Odnesli si osm Českých lvů, jednu cenu z Karlových Varů a ocenili jej i čeští filmoví kritici. Matěj a Kryštof Hádkovi hrají dva bratry, nesourodé osobnosti, které si navzájem znovu vstoupí do životů v tu nejnevhodnější chvíli. Ve snímku Jana Prušinovského, který píše a režíruje především televizní seriály, se komedie mísí s dramatem způsobem, který vás bude bavit.

Ex-machina (30. července)
Přesouváme se k žánru sci-fi. Ex-machina pojednává o mladém muži, který vyhraje v soutěži pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana. Když se seznámí s Avou, krásnou dívkou se skleněným tělem propleteným dráty, pochopí, že se stal jen součástí vědeckého experimentu, v němž zjevně figuruje i Ava. V hlavních rolích se představí držitelka Oscara Alicia Vikander a Domhnall Gleeson, kterého můžete znát z filmů jako Lásky čas, Anna Karenina nebo Brooklyn.

Jurský svět (31. července)
Je to dvacet dva let od doby, co Steven Spielberg vytvořil unikátní snímek Jurský park oceněný několika Oscary, který si věhlas a diváckou oblíbenost udržuje dodnes. Jurský svět Colina Trevorrowa mu nejde slepě v patách a nepokulhává ve kvalitě. Jde o stejně vybroušenou žánrovku s něčím navíc. Tím „něčím navíc“ je tady konkrétně geneticky upravený dinosaurus Indominus Rex, který, jak asi tušíte, napáchá v ultramoderním a přitom prehistorickém Jurském světě pořádné neštěstí. A jde opět o neotřelou podívanou plnou skvělých vizuálních efektů, akce a napětí, kterou si nesmíte nechat ujít.

Anna Musilová, redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: René Faktor


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑