Pardubice podle vás


Festivalová předprojekce K oblakům vzhlížíme

11.březen 2015 14:32

Festivalová předprojekce K oblakům vzhlížíme

Zahájení festivalu dokumentárních filmů Jeden svět v Pardubicích se blíží mílovými kroky. Jeho organizátoři si pro nás diváky připravili ochutnávku v podobě projekce filmu nejen pro milovníky čtyř kol. Již dnes večer v Divadle 29.

Zvýšený tep, adrenalin, rychlá jízda, představujete si americký akční film? Možná budete zklamáni, ale něco takového může vzniknout i v českých končinách. Důkazem je dokumentární počin Martina Duška s neobvyklým názvem - K oblakům vzhlížíme.

Ten umožňuje divákovi skrz kameru nakouknout do světa hlavního hrdiny Ráďi, jehož nedílnou součástí je právě pach spálených pneumatik v oblacích kouře, semišové potahy a řev motoru.

Tuning i hledání práce ve fabrice

Kinematograficky pojatý dokument se zaměřuje na mladé nezaměstnané lidi ze severních Čech, kteří každodenně utíkají ze všední reality k automobilovému tuningu. Ukazuje, že jednotlivé dny takového oddaného milovníka tuningu se jeden od druhého moc neliší - Ráďa je většinou tváví drobnými opravami motoru svého rozpadajícího se fordu nebo sháněním místa v okolních fabrikách.

Noci však patří dunícím tuningovým festivalům, které vytváří doslova snový kosmický svět. Když Radek ale svůj snový svět opouští, naráží na tvrdou realitu a své vlastní limity.

Zajděte na vítězný snímek v sekci Česká radost na 18. MFDF Jihlava a Ceny české filmové kritiky 2014 za oblast dokumentárního filmu a nechte se okouzlit světem prozářeným zelenými diodami, v kulisách severních Čech, regionu s vysokou nezaměstnaností a nechvalně proslulém protiromskými pochody.

Stopáž filmu má příjemných 66 minut. Projekce proběhne v rámci projektu FILMFUSE.

Zlata Bauerová, redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Reprofoto - trailer


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑