Pardubice podle vás


„Fandím dobrému fotbalu,“ říká Ondřej Vencl, obránce FK Pardubice

03.srpen 2014 19:25

„Fandím dobrému fotbalu,“ říká Ondřej Vencl z FK Pardubice

Ondřej Vencl (ročník 1993), obránce FK Pardubice, mužstva, jež hraje druhou ligu. Minulou sezónu byl nejmladším hráčem, který vcelku stabilně nastupoval v základní sestavě týmu. Odpovídal na otázky, jak se pracuje pod novým trenérem Martinem Haškem, jak se cítí „kluk z plakátu“ či jestli je potřeba rekonstrukce letního stadionu.

Pociťuješ větší tlak v boji o místo v základní sestavě díky příchodu hráčů z rozpuštěné sparťanské rezervy?

Samozřejmě pociťuji; do týmu přišli noví hráči, a to i na můj post. Kádr je teď širší a o to víc je potřeba se nyní snažit a bojovat usilovněji o místo v základu.

Jak se pracuje pod novým trenérem – Martinem Haškem?

Martin Hašek je opravdu náročný, tréninky jsou delší a je v nich i více teorie. S novým koučem přišly větší požadavky a odlišný styl práce s mužstvem.

Jak se ti dařilo minulou sezonu?

V první půli se mi docela dařilo, po zimní přípravě to už bylo horší – neměl jsem takovou formu, a to se promítlo i do toho, že jsem nenastupoval vždy v základu.

Jsi spokojen s diváckou kulisou při domácích zápasech?

Minulou sezonu se návštěvnost docela zvedla, utvořil se docela slušný „kotel“. Jedině mě mrzí, že se ke skandování a k fandění kotle nenechávají strhnout ostatní diváci.

Byl bys rád, kdyby se zrekonstruoval letní stadion u ČEZ arény a Pardubice by mohly hrát druhou fotbalovou ligu tam, nebo jsi srostlý se stadionkem pod Vinicí?

Srostlý se stadionem na Vinici sice jsem, ale myslím si, že Pardubicím chybí důstojný stadion, který by si zasloužily. Bylo by to dobrá investice i do budoucna – na letním stadioně by se mohla hrát první liga.

Byl pro tebe těžký přechod z mládežnického fotbalu mezi „chlapy“?

Byl těžký; je to nejdůležitější období v růstu hráče. „Dospělý“ fotbal je úplně jiný sport, daleko více se v něm hraje o body, o peníze.

Představoval sis, když jsi začínal s kopanou, že ve dvaceti budeš hrát druhou nejvyšší soutěž?

Měl jsem sice různé sny, ale že ty se mi splní, že ihned po opuštění dorostu budu hrát ligový fotbal... To jsem si nepředstavoval, ale jsem za to samozřejmě rád.

Kdo je tvůj fotbalový vzor?

Nemám určitého hráče jako vzor, ale líbí se mi obecně hra Barcelony – jak hráli Barcelonští před dvěma, třemi lety, to byla nádhera. Nefandím ani nějakému určitému klubu – jsem prostě příznivcem dobrého fotbalu.

Na jaký zápas ve své kariéře nejvíc vzpomínáš?

Je to určitě můj první zápas za pardubické áčko, což byl zápas na stadionu Viktorie Žižkov, kdy jsem nastoupil za stavu 0:0 a nakonec jsme ten zápas vyhráli 2:0. To bylo na jaře 2013.

Jak kloubíš studium s druholigovým fotbalem?

Víceméně se mi to daří bez větších potíží, studuji dálkově trenérství v Brně. Záleží na domluvě s vyučujícími a trenérem, ale obě strany mi vycházejí vstříc; Martin Hašek prohlásil, že studium bude podporovat. Do Brna dojíždím každý pátek, a tak se to dá zvládat.

Kam dále by ses chtěl ve své kariéře fotbalisty posunout?

Chtěl bych o stupínek výš, zahrát si první ligu. Uvidíme, třeba se mi to povede s Pardubicemi.

V pohárovém zápase proti Turnovu, který byl minulý víkend a který jste vyhráli po penaltovém rozstřelu, jsi jednu z penalt proměnil i ty. Poslal tě na ni trenér?

Byl jsem určen trenérem, nakonec jsem ji proměnil vcelku s jistotou, i když trochu nervózní jsem určitě byl.

Dlouho jsi visel na billboardu u Anenského podjezdu a společně s brankářem Frydrychem a záložníkem Dostálkem jsi lákal na domácí zápasy, jak ses stal „tváří klubu“?

To netuším, proč jsem to byl zrovna já, asi zavolali třem hráčům, co zrovna měli čas, aby šli na focení. (smích) Překvapilo mě to dost, že vybrali zrovna mě. Byl to zvláštní pocit, koukat na sebe na plakátě. Byl jsem „kluk z plakátu“. (smích)

Co patří k tvým koníčkům?

Tak kromě fotbalu sport obecně. Sportem žiju, hraju rád tenis, volejbal, rád plavu. Teď i poměrně dost čtu, třeba biografie sportovců. Ale nejen ty, nedávno jsem přečetl Coelhova Alchymistu.

Jaroslav Praisler, redaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: facebooková stránka Ondřeje Vencla


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑