Pardubice podle vás

Energie převálcovala pardubické koně

11.leden 2014 19:09

Každá možná odstavná plocha včetně jednoho jízdního pruhu na Hradecké ulici se včera (9.1. zaplnila auty a červenobíle oděnými fanoušky. Tentokrát si Pardubice našly soupeře v Karlových Varech, s nimiž odehrály 37. kolo Extraligy. Na začátku zápasu se držela minuta ticha za nedávno zesnulého Karla Guta, který například během let 1974-1980 trénoval československou národní reprezentaci.

Nesportovní chování i šance Pardubic

První třetina přinesla celkem vyrovnaný hokej, jednu karlovarskou přesilovku a dvě pardubické. Karlovarský Jan Dresler dostal za faul na Zohornu dvě minuty za hrubost a osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Na straně Pardubic se naskytly dvě gólové šance v podobě Noska a Sýkory, ale ani jeden nezakončil. Karlovy Vary měly také dvě velké šance, při kterých pardubický brankář Hudáček podržel svůj tým. První třetina skončila za nezměněného stavu 0:0.

Promarněná příležitost domácích

Hned v první minutě druhé třetiny Petr Pohl otevřel skóre a poslal Energii do vedení 0:1. Z odvetné akce Pardubických nic nebylo a změnu ve skóre nepřinesly ani dvě přesilovky pro domácí. Ve 30. minutě Tomáš Závorka podržel svůj tým, když pohotově betonem vyrazil největší pardubickou příležitost. Následovaly tři karlovarské šance, z nichž poslední byla pro domácí osudná. Petr Pohl zvýšil na 0:2.

Radost karlovarské Energie

Třetí třetina se otevřela pardubickým oslabením, které domácí ustáli. Následovala pardubická přesilovka, při které se paradoxně prosadil karlovarský Martin Zaťovič, čímž zvýšil vedení Energie na 0:3. Po cestování puku z jednoho koutu hřiště do druhého se konečně podíval i do Závorkovy nedobytné pevnosti. Radovan Somík snížil na 1:3. Dvě minuty před ukončením zápasu Pardubičtí hrají v šesti, dvakrát se jim povede ubránit odkrytou bránu, potřetí a to v 60. minutě ale už tolik štěstí nemají a Petr Pohl si tak připisuje hattrick. Utkání končí za stavu 1:4.
Pardubice tak s 55 body klesají z šestého místa tabulky na osmé.