Pardubice podle vás


Druhý červencový týden v Pardubickém letním kině odstartují upíři

08.červenec 2013 15:17

Druhý červencový týden v Pardubickém letním kině odstartují upíři

V pondělí, 8.července 2013 se milovníci utopických hrdinů Edwarda a Belly mohou těšit na první část posledního dílu této úspěšné upírské ságy. A po skončení rozhodně nemusíte smutnit, protože hned další den vás čeká druhá a závěrečná část Rozbřesku.

Ve středu, 10.července už upíry definitivně opustíme a přesuneme se ke zcela jiným nadpřirozeným bytostem. V jejich přítomnosti se o svou krev rozhodně bát nemusíte, strachujte se spíš o nervy hlavního hrdiny. Řeč je o filmu Alvin a Chipmunkové 3.

Ve čtvrtek se přesuneme od fantazijních postav a dějových linií k ryzí skutečnosti. 11.července vám totiž Pardubické letní kino nabídne skutečný příběh z produkce HBO o ženě s autismem. „Nejsem jako jiní lidé, já myslím v obrazech.“ To jsou slova Tample Grandinové, o níž film nesoucí její jméno pojednává.

Poslední pracovní den v týdnu můžete zakončit zhlédnutím české komedie s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli – Perfect Days – I ženy mají své dny.

Pokud byste měli chuť na trochu víkendového dramatu, zajděte na film Vendeta, který se bude promítat v sobotu, 13.července.

Po programové stránce bohatý týden v Letním kině zakončíme s filmem Rychle a zběsile 5. Takže nasedněte do auta, šlápněte na plyn a přijeďte si rozšířit svůj filmový repertoár o tenhle drahokam mezi akčními filmy. Ale pozor, ať nepřekročíte nejvyšší povolenou rychlost.

Perla minulého týdne

Nenahraditelným skvostem z filmové pokladnice Pardubického letního kina se pro mě v minulém týdnu stali Bídníci. Nevím, zda mě uhranulo režijní umění Toma Hoopera (na svém kontě má filmy jako Králova řeč nebo Královna Alžběta), geniální herecké obsazení nebo sám příběh, ovšem kombinace všech těchto prvků pro mě byla naprosto odzbrojující.

Musím se přiznat, že mi během filmu po tváři stekla nejedna slza. Nejvíce dojímavou scénou byla ta, v níž Fantina (Anne Hathaway) zpívala slavnou píseň z muzikálu Bídníci „I Dreamed a Dream“. Zároveň mě velice pobavil Sacha Baron Cohen v roli Thénardiera. Jeho typický coby východní přízvuk se v příběhu zasazeném do Francie devatenáctého století vyloženě „vyjímal“. Ale popravdě bych si bez něj tento film už neuměla představit.  V příběhu se pro mě stal pomyslnou třešničkou na dortu. Sečteno, podtrženo. Bídníci si u mě vysloužili všech pět hvězdiček.

Anna Musilová, redaktorka Pardubice podle vásZměň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑