Pardubice podle vás


Dostihová legenda opět pojede Velkou pardubickou

27.srpen 2014 17:41

Dostihová legenda opět pojede Velkou pardubickou

O víkendu pardubické závodiště žilo bujarým dostihovým životem. Mezi hřeby Slovanského dne pak patřil třetí kvalifikační dostih na 124. Velkou pardubickou, kterého se zúčastnila dostihová legenda Josef Váňa.

Váňa s Tiumenem

Váňa usedl do sedla svého oblíbence třináctiletého Tiumena, se kterým nakonec skončili čtvrtí, i tak se ale na Velkou pardubickou kvalifikovali. První dojel Kasim, který na loňské Velké pardubické skončil bramborový, s žokejem Marcelem Novákem. Těsně za ním skončil Gauner Danon s Lukášem Matuským a jako třetí se umístil Soros s dalším Váňou v sedle. Na 124. Velkou pardubickou se v tomto dostihu kvalifikovalo devět koní.

Dostihy

Dostih Cross Country Peruána byl obsazen čtrnácti koňmi, jako první byla v cíli klisna Modena s žokejem Dušanem Andrésem, druhý dojel Sheron s Michalem Kubíkem a třetí pozici obsadil Amaragon s Martinem Liškou.
Zajímavý průběh měl dostih Cena společnosti STAFI finalizace staveb s.r.o. – cross country na 4500 metrů. Z devíti přihlášených koní totiž dostih dokončili pouze tři z nich – Quatiki s Jakubem Kocmanem jako první, Jamajka s Vojtěchem Crhou jako druhá a Médium s Martinem Liškou jako třetí. Pět koní vybočilo z dráhy po překonání Taxisova příkopu a dostih zaznamenal také jeden pád.
Závěrečným dostihem dne pak byla cross country na 3400 metrů pro mladé jezdce - Cena Quirinuse. V něm si pro vítězství dojel Vandual s žokejem Ondřejem Velkem, druhý skončil Celadon s Jakubem Spáčilem a dále Step Dancer s Janem Kratochvílem.
Nejúspěšnějším žokejem Slovanského dne se stal Martin Liška, který jel jednou v sedle vítěze, jednou jako skončil druhý a dvakrát vedl koně bronzové.

Jana Sekerová, redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Tomáš Kubelka


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑