Pardubice podle vás


Dodatek k Programu zpevnil HC led pod nohama

01.duben 2014 11:58

Dodatek k Programu zpevnil HC led pod nohama

Jak už jsme dříve informovali, hokejový klub ČSOB Pardubice se v minulé sezóně dostal do dvacetimilionové ztráty. Desátého prosince minulého roku byl schválen stabilizační program jako kompromis města, které drží 34, 8 procent akcií a majitelem klubu Romanem Šmidberským. Nyní byl schválen také dodatek k této smlouvě.

Splátky v milionech

Náměstek primátorky JindřichTauber předpokládá, že své dluhy vůči Rozvojovému fondu Pardubice, klub splatí do roku 2017. S tím, že téměř polovinu částky, to znamená 10 milionů, vrátí už letos. Dalších 12 milionů pak v průběhu následujících let.
V dodatku je také zahrnuto navýšení základního kapitálu o pět milionů korun, na kterém se budou podílet všichni akcionáři klubu podle velikosti svého podílu. V následujících čtyřech letech jsou akcionáři ochotni zvyšovat základní kapitál maximálně o dalších pět milionů korun.

„Letošní herní sezona skončí zcela určitě v kladných číslech a není známa žádná skutečnost, která by měla bránit naplnění stabilizačních dohod. Věříme, že tímto končíme období spojené s nejistotou a můžeme se soustředit na sport a práci na úspěšné budoucnosti,“ pronesl Ondřej Šebek, generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. 

Dále se ve smlouvě mluví o stanovení stálé výše nájemného ČEZ Arény a to až do roku 2018. Jedná se o částku 4,8 milionu korun ročně. Další vývoj nájemného bude znám až po dvou znaleckých posudcích. Nepočítá se však s tím, že by částka měla klesnout pod výše uvedenou.
Vzhledem ke snížení nájemného zaniká dosavadní smlouva, ve které město klubu poskytlo slevu z nájemného ve výši až 4 milionů korun. Podmínkou této slevy byl kladný hospodářský výsledek HC čítající alespoň 6 milionů korun.
Od sezony 2015/2016 nebude také město prostřednictvím svých společností spolupracovat na zajištění bankovní záruky. Tu město poskytovalo v případě účasti v Extralize v hodnotě až 7 milionů korun.

„Děkujeme fanouškům, hráčům i partnerům za podporu a budeme se vám to snažit v příštích sezonách vrátit hrou, která vám dělala radost,“ dodal ještě po hlasování Šebek.

Kateřina Koutná, redaktor Pardubice podle vás
Ilustrační fotografie: Wikimedia Commons/Nadkachna


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑