Pardubice podle vás


Do Pardubic se vrací Hašek

24.červen 2014 19:03

Do Pardubic se vrací Hašek

Do Pardubic se vrací Hašek. Nikoli však hokejista Dominik, ale jeho mladší bratr Martin. Ten bude od nové sezóny hlavním trenérem fotbalových Pardubic ve Fotbalové národní lize, české druhé nejvyšší soutěži v kopané. V týmu zůstane dosavadní hlavní trenér Jiří Krejčí na pozici asistenta, kterou bude sdílet s Jiřím Pospíšilem, jenž Krejčímu asistoval v předchozích sezónách.

Stadion pod Vinicí

Hašek, který je pardubickým rodákem a kopal za pardubické kluby od svých šesti do svých dvaceti let, přichází na stadion pod Vinicí z lavičky třetiligové sparťanské rezervy, kterou se rozhodlo vedení Sparty zrušit, a spolu s ním se v Pardubicích zabydlí ještě šest mladých hráčů z rozprášeného sparťanského „béčka“. Pardubičtí tak zahájili užší spolupráci s nejúspěšnějším klubem české fotbalové historie. Přišedší hráči se poperou o místo v sestavě druholigových Pardubic či o místo v třetiligové Čáslavi, která je nově oficiální farmou FK Pardubice.

Lepší výkony

Existence farmy napomůže větší herní vytíženosti hráčů v A-mužstvu, jehož široký kádr nabobtná příchodem sparťanských mladíků. Hašek se bude snažit konsolidovat a zlepšit výkony mužstva, jež skončilo v letošní sezóně na 11. místě, ač pomýšlelo na vyšší příčku a velkou část sezóny to také na lepší umístění vypadalo.

Nechme promluvit ještě samotného Martina Haška: „Narodil jsem se tady, začal jsem zde hrát fotbal, chodil jsem zde do školy, na gympl, jsem prostě Pardubák. Je to možnost, abych aspoň trochu toho, co jsem tady dostal a mohl v dalších letech zúročit, pardubickému fotbalu vrátil.“

Jaroslav Praisler, redaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Mediafax


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑