Pardubice podle vás


Díky biblioboxu můžete knížky vrátit kdykoli

20.květen 2015 18:57

Díky biblioboxu můžete knížky vrátit kdykoli

Svým čtenářům vyšla vstříc pardubická krajská knihovna, vypůjčené knížky totiž mohou nově vracet pomocí takzvaného biblioboxu, který umožňuje vrácení knížky i mimo otevírací dobu knihovny.

Tato novinka byla slavnostně uvedena do provozu 24. dubna k 15. výročí Pardubického kraje. Bibliobox najdete u průchodu mezi Pernštýnským náměstím a náměstím Republiky u zvonice. Je umístěn ve dveřích pitoreskně zvlněné zdi knihovní čítárny, sousedící s budovou Komerční banky.

Pardubice rozhodně nejsou první

Jedná se vlastně o schránku, do níž čtenář hodí knížku, kterou hodlá vrátit v době, kdy není knihovna otevřena. Knížka mu bude odepsána nejbližší pracovní den a případné zpozdné je povinen vrátit při další návštěvě knihovny. Knihovna tak zlepšuje služby pro své čtenářstvo; stejnou službu už přes dva roky provozuje knihovna Univerzity Pardubice a například Moravská zemská knihovna v Brně zprovoznila svoji návratovou schránku už v roce 2010.

S meziknihovní výpůjčkou stále za paní u přepážky

Bibliobox je určen pouze pro vracení knižních titulů, ostatní dokumenty jako CD či časopisy se musejí i nadále vracet prezenčně v otevírací době. Také u meziknihovních výpůjček zůstává povinnost vrátit knihu přímo u přepážky. S obyčejným knižním titulem však můžete klidně například v neděli po mši zavítat k průchodu u zvonice.

Jaroslav Praisler, redaktor portálu Pardubice podle vás

Fotka 2

Fotka 1


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑