Pardubice podle vás


Dětský sbor rozezpíval pardubické nádraží

25.prosinec 2014 19:23

Dětský sbor rozezpíval pardubické nádraží

V pondělním podvečeru se dětský sbor IUVENTUS CANTANS rozhodl překvapit cestující na pardubickém hlavním nádraží nazkoušenou písní All I want for Christmas is you, kterou původně nazpívala americká zpěvačka Mariah Carey.

„Projektem se snažíme vnést kulturu i do veřejného prostranství, v němž není příliš obvyklá a také přinést lidem pohodu vánočních svátků,” okomentovala událost Michaela Venclová, absolventka sboru a organizátorka celé akce.

Michaela je zároveň i autorkou myšlenky celé akce. Zaujalo ji, že v Pardubicích ještě nic takového jako tzv. flash mob (pozn. rychlá akce, při níž se vyskytne více lidí v předem určený čas na předem určeném místě se společnou myšlenkou, jako je oblečení či chování) neproběhlo. Ačkoli bylo dle slov Michaely v původním plánu zazpívat některou z českých koled, problém se naskytl se svižností a stopáží, a proto nakonec zvolili tuto vánoční píseň.

O sboru

Koncertní sbor IUVENTUS CANTANS je tvořen dětmi a mládeží ve věku od 11 do 18 let. Pro děti od pěti let výše nabízí sbor několik přípravných oddělení. Dětský sbor IUVENTUS CANTANS se každý rok účastní mnoha tuzemských i zahraničních soutěží a festivalů. Děti se také pravidelně účastní mnoha charitativních akcí. Sbor působí při základní umělecké škole v Havlíčkově ulici.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Video: IUVENTUS CANTANS, Fotografie: archiv redakce


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑