Pardubice podle vás


Den Země se na Perštýnské náměstí vrátí již popáté

20.duben 2015 19:00

Den Země se na Perštýnské náměstí vrátí již popáté

Ve středu 22. dubna se na Perštýnském náměstí uskuteční již pátý ročník oslavy Dne Země. Bohatý program zaměřený na poznávání přírody a umělecké aktivity si od devíti do patnácti hodin připravily neziskové organizace spolu s Pardubickým krajem. Kromě her pro děti se na náměstí uskuteční také tradiční jarmark.

„Novinkou letošní oslavy Dne Země je společné malování velkého obrazu naší planety. Každý návštěvník se do této aktivity bude moci zapojit a podílet se na tvorbě tohoto unikátního uměleckého díla. Podobně bude připravena i kronika přání pro Zemi, kam bude moci každý napsat své přání k jejímu svátku. Chceme však, aby akce pomohla také dobré věci, proto bude letos na náměstí umístěn i kontejner na sběr šatstva pro klienty Oblastní charity Pardubice. Návštěvníci tak mohou přinést oblečení, které již nepotřebují a pomoci tak druhým lidem,“ nastínila program akce Miluše Horská, senátorka a místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Během celého dne bude také možné pozorovat vystoupení žáků z pardubických škol, školek a volnočasových kroužků. Díky velké návštěvnosti škol z okolí, bude dále pro děti připraven vzdělávací program. Všichni účastníci akce budou moci využít volné vstupy do expozice Příroda Polabí ve Východočeském muzeu.

„Smyslem Dne Země je připomenutí nutnosti ochrany naší přírody, které jsme nedílnou součástí. Děkuji proto všem neziskovým organizacím, které se podílejí na programu a za jejich snahu probudit v těch nejmladších zájem o naše životní prostředí. Věřím, že toto uvědomění se nám za několik let vrátí,“ podotkl krajský radní Pavel Šotola, zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Koalice nevládek Pardubicka


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑