Pardubice podle vás


Další uzavírky v Pardubicích

04.červenec 2013 19:27

Další uzavírky v Pardubicích

Mysleli jste si, že karambolů dopravy jste si v posledních týdnech zažili už dost? Omyl. Pardubice čekají další uzavírky, tentokrát v ulicích Teplého, 17. listopadu a Jana Palacha. Následné problémy s dopravou ve městě by neměly být tak markantní jako při uzavírce Wonkova mostu, nicméně rekonstrukci komunikace zcela jistě pocítí obyvatelé Svítkova, Popkovic a řidiči, kteří budou potřebovat jet ve směru na Přelouč nebo Kolín.

Je pravda, že povrch vozovky v ulici Teplého si rekonstrukci zaslouží. Oproti předchozímu stavu komunikace na Wonkově mostu se v ní nachází hluboké výmoly, kterým se řidiči musí vyhýbat. Z Pardubického kraje zní, že se bude snažit řidiče včas informovat, aby byli na dopravní zátěž ve městě připraveni. Už jen můžeme doufat, že práce na rekonstrukci budou probíhat alespoň trochu intenzivněji, než tomu bylo při opravě silnice na Wonkově mostu.

Kdy?

Jednotlivé uzavírky budou probíhat ve třech etapách od 8. července až do 30. listopadu tohoto roku.

Jak?

Povrch silnice bude vyměněn za jemnozrnnou živičnou směs, která by měla mít přízniví efekt na snížení hluku z průjezdu motorových vozidel. Tato směs ale není stejná, jako byla použita v případě Wonkova mostu, kde je snížení hladiny hluku skutečně znát.

„Je to jiná technologie, my jsme tady použili klasickou technologii, nicméně domnívám se, že ty efekty mohou být podobné, jako v úseku za Wonkovým mostem.“ Řekl 3.7.2013 v rozhovoru pro server www.pardubice.eu Ladislav Umbraun, vedoucí odboru dopravy pardubického kraje.

Financování

Celková rekonstrukce ulic Teplého, 17. listopadu a Jana Palacha si vyžádá zhruba 53 milionů korun včetně DPH. Tato suma bude z převážné části hrazena z Regionálního operačního programu.

Objízdné trasy

Po dobu prvních dvou etap rekonstrukce ulice Teplého povedou objízdné trasy ulicemi Milheimova a Rožkova. Řidiči se napojí na původní komunikaci v místě, kde se nachází benzinová stanice Benzina. Ve třetí etapě, kdy bude opravována ulice Jana Palacha, povede náhradní trasa ulicí Milheimova a řidiči rovněž vyjedou u čerpací stanice Benzina.

Tomáš Kouřílek, redaktor Pardubice podle vás


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑