Pardubice podle vás


Cukroví za pohyb. Neziskovka motivuje ke sportu odměnami pro dětské domovy

07.listopad 2015 19:36

Neziskovka motivuje ke sportu odměnami pro dětské domovy

Za spálené kalorie, cukroví do dětských domovů. Tak ve zkratce vypadá nová výzva neziskové organizace Young Leaders, jež má své zázemí v Pardubickém kraji. Jejím cílem je namotivovat co nejvíce lidí k aktivnějšímu životu. Za každou spálenou kalorii napeče neziskovka půl gramu cukroví.

„Jedná se o celostátní výzvu ke sportu pro dobrou věc. Chtěli bychom, aby se zapojilo co nejvíce lidí - sami pak cukroví napečeme a dodáme do domovů. Odměnou pro ty, kteří se zapojí bude půl gramt cukroví do vybraných domovů za 1 spálenou kalorii. Pro představu, pokud někdo uběhne 5 kilometrů, spálí okolo 350 kalorií. Odměňovat budeme i ty, kteří si během sportování pořídí fotografii. Za jednu napečeme 50 gramů cukroví,” říká organizátorka projektu Edita Bízová.

Do projektu se zapojily dětský domov v Holicích, dětský domov Veská plus a Azylový dům pro matky s dětmi v Pardubicích.

„Princip je jednoduchý, ti, kdo se budou chtít zúčastnit, nasdílí svou fotografii nebo záznam ze svých oblíbených sportovních aplikací na sociální sítě s hashtagy ‪#‎sportujuzacukrovi‬ a ‪#‎youngleaderscz. O zbytek se už postaráme sami,” dodala Bízová.

Sportovat za cukroví je možné až do 15. listopadu.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Young Leaders


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑