Pardubice podle vás


Coworkingové centrum pro studenty i začínající podnikatele otevřelo své prostory

03.září 2013 20:47

Coworkingové centrum pro studenty i začínající podnikatele otevřelo své prostory

1. září se oficiálně otevřely dveře kancelářských prostor nového projektu Go UP Startup hub pro začínající podnikatele v oboru IT. Go UP Startup hub, který nabízí i možnost poradenství v oblasti businessu, práva a účetnictví, je veřejnosti prezentován jako jakýsi inkubátor především pro studenty a absolventy vysokých škol i ostatní lidi, kteří mají chuť a především dobrý nápad pro rozjezd svého vlastního podnikání.
Cílem projektu GoUP, jehož prostory se nacházejí v nově zrekonstruované Machoňově pasáži, je snížit počet zkrachovalých firem po prvním roce existence a také udržet ve městě schopné absolventy technických fakult, jako je například Fakulta elektrotechniky a informatiky na Univerzitě Pardubice.

,,Ta situace je právě taková, že ti studenti utíkají do Prahy nebo Hradce nebo do Brna a my tady v podstatě pro ně nemáme místo, kde by mohli začít podnikat,” prohlásil na tiskové konferenci v coworkingovém centru GoUP Jiří Jankú, zakladatel projektu Go UP Startup hub 22. srpna pro Český rozhlas Pardubice.

Zmíněná fakulta UPCE projevila zájem o spolupráci a přislíbila projektu například poskytnutí prostorů pro případné větší setkání členů GoUP.

,,Myslím si, že je potřeba těm mladým, kteří usilují stát se v obchodu a byznysu nějakými hráči, pomoct,” uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas Pardubice ze dne 22. srpna Simeon Karamazov, děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky na UPCE.

Zakladateli projektu, který do konce roku poběží v testovacím provozu, jsou Jiří Jankú, spolumajitel a výkonný ředitel společnosti eBRÁNA, která sídlí v Pardubicích na Milheimově ulici a Michal Zálešák, výkonný ředitel Czech ICT Aliance. Ta získala na projekt grant z Evropské Unie. Ředitelem projektu se stal Jan Hřídel, doktorand na FEI Univerzity Pardubice.
Projekt GoUP pro studenty vysokých škol nabízí pronájem na 1 až 2 měsíce zdarma, finanční příspěvek 6-8 tisíc za měsíc (po dobu 2 měsíců), bezplatné poradenství i možnost získání investice až do výše 1 milionu korun.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás
Fotografie: vnitřní prostory GoUP coworkingového centra


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑