Pardubice podle vás


Chystá se demolice Brány borců. Nahradí ji parkoviště?

12.březen 2015 19:55

Chystá se demolice Brány borců. Nahradí ji parkoviště?

Město Pardubice vyhlásilo veřejnou zakázku na demolici východní tribuny letního stadionu, známé také jako Brána borců. Město na ni vyčlení až 2,5 milionu korun.

Na jejím místě by se mohlo objevit parkoviště pro zhruba 90 aut. Město si od tohoto kroku slibuje zlepšení dopravní situace během hokejových utkání v Tipsport Areně.

„Více parkovacích míst v centru města přivede do centra více aut. To je logické a ověřené praxí. Dopravní problémy to často ještě prohlubuje. Jako první krok by si město mělo zjistit, jak se lidé na hokej dopravují,“ komentuje problematiku parkovacích míst cyklokoordinátor města Vojtěch Jirsa.

Jirsa zároveň poukazuje i na jiné možnosti využití dopravy: „Pokud chcete zlepšit situaci s parkováním v době hokeje, dejte lidem k lístku na hokej zdarma jízdenku na MHD a řekněte jim, kde jsou prázdná parkoviště o kousek dále. U stadionu také zoufale chybí stojany na kola.“

Řešení nedostatku parkovacích míst během zápasů popisuje i Petr Seiner, přispěvatel portálu městonakole.eu. „Například parkoviště na 17. listopadu a místa v parkovacím domě na Karlovině jsou během zápasů téměř nevyužita,” píše Petr Seiner.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: mestonakole.eu


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑