Pardubice podle vás


Chátrající pasáž nutně potřebuje rekonstrukci

07.leden 2013 12:47

Chátrající pasáž nutně potřebuje rekonstrukci

První zmínky o rekonstrukci spadají do 60. let minulého století. V tomto období také proběhly jediné stavební úpravy tohoto objektu. Zatímco na konci 20. století a počátku 21. století vznikají v Pardubicích nová obchodní centra (Grand, OC Pyramida, Afi Palác), historická pasáž chátrá.

Psal se rok 2007, když její katastrofální stav konečně podnítil mezi pardubickými zastupiteli diskuzi, která měla vést k prodeji pasáže. Do výběrového řízení se přihlásily dva subjekty. Pražská správa nemovitostí původně nabízela 46 milionů korun za samotnou pasáž s domem a přilehlými pozemky. Druhým zájemcem byla skupina patriotů Pardubic. Ta byla z výběrového řízení vyřazena z důvodu nesplnění podmínek soutěže, přestože nabízela částku kolem 100 milionů korun. Nabídka Pražské správy nemovitostí byla smetena ze stolu a tak se o finanční stránku rekonstrukce musí postarat Rozvojový fond Pardubice.

Průchod pasáží byl uzavřen v lednu roku 2011, kdy byly započaty práce na její rekonstrukci. To, že se začalo s opravou této významné historické budovy, kvitovala kromě obyvatel Pardubic i primátorka Štěpánka Fraňková v rozhovoru pro Český rozhlas Pardubice dne 10. ledna 2011:

„Jsem ráda, že jsme se dopracovali k tomu, že se něco začne v pasáži dít. V poslední době opravdu, když jste se zaměřili na určité části pasáže, už to bylo víceméně k velkému pláči.“

Zpět na hlavní článek o Machoňově pasáži


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑