Pardubice podle vás


Charitě přibyly další kontejnery na textil. Poptávka je po látkách na kostýmy, ručníkách i povlečeních

10.červenec 2015 18:05

Charitě přibyly další červené kontejnery na textil

Oblastní Charitě Pardubice přibyly od června další čtyři velkoobjemové kontejnery na textil určený pro sociálně potřebné. Během čtyř měsíců, co kontejnery fungují, se sesbíralo celkem 16 tun oblečení. Mezi jednotlivými měsíci je vidět znatelný rozdíl, v květnu se například vybralo čtyřikrát více ošacení než v prvních třiceti dnech.

„Jedná se o velkoobjemové kontejnery, které spravovala Diakonie Broumov. Služby města Pardubic, které je provozují, je přestříkali na červeno a dali jim logo Charity tak, aby je obyvatelé města bezpečně poznali. Umístěné jsou na náměstí Dukelských hrdinů a v ulicích Jana Zajíce, Družby a K Polabinám,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča.

Vedení oblastní charity velký zájem obyvatel těší, zároveň vyzývá, aby lidé vhodili do kontejneru také nepotřebné ručníky, ložní povlečení a prostěradla, kterýcha je momentálně akutní nedostatek.

„Chtěla bych všem, kteří nám do červených kontejnerů přispívají vyřazeným textilem, velmi poděkovat. Pro sociálně slabé je to někdy jediná možnost, jak své děti nebo sebe obléknout. Zároveň mám i velkou prosbu – pokud má někdo přebytečné látky, které by se daly použít na šití kostýmů pro taneční skupinu dětí a mládeže z vyloučených lokalit, zda by je do červeného kontejneru také vhodil,“ vyslovila prosbu ředitelka Oblastní charity Pardubice Marie Hubálková.

Vybrané oděvy Oblastní Charita dál neprodává, ale rovnou je postupuje sociálně znevýhodněným osobám. Do kontejnerů kromě nepotřebného čistého oblečení patří také spárované boty, záclony či plyšáky pro děti. Vše je však nutné zabalit do igelitových tašek či pytlů.

„Pokud se stane, že Charita některé kusy oblečení nevyužije, do komunálního odpadu je samozřejmě nedává, ale poskytuje je dalším společnostem, které mají ve městě také rozmístěné kontejnery na textil, konkrétně jsou to Diakonie Broumov a TextilEco,“ dodal Miroslav Míča.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Magistrát města Pardubic


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑