Pardubice podle vás


Charitativní běh s Nadačním fondem „Rebečina Křídla” aneb i malá křídla umí pomoci

15.září 2015 17:34

Druhý ročník charitativní běhu pro Rebeku pomáhal

Pardubice se opět zapojily do sportování s rodinou Čihákovou. V neděli 13. 9. byl uskutečněn druhý ročník nadačního běhu pro Rebečku, tentokrát organizovaný její rodinou. Jak byl zmíněno v předchozích článcích, roční Rebeka Čiháková trpí nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel, která ji značně omezuje v běžném životě.

Zhruba 700 lidí se letos sešlo u Koupaliště Cihelna a Lanového centra. Hojná účast se odrazila na výši výdělku, který na konci činil 45 tisíc korun. Část peněz se však Nadační fond Rebečina křídla se rozhodl darovat Dětskému domovu Pardubice, který v letošním roce oslavil sté výročí.

Mimo běh si lidé mohli zacvičit „Jógu s Drážou“, která již jednou organizovala jógu pro Rebečku. Mohli vidět ukázky bojových sportů, skotačit v lanovém centru či zhlédnout představení neziskové společnosti iQLANDIA.

Běh se dělil na čtyři oddíly:

Dlouhá trasa: 9 000 metrů
Krátká trasa: 3 500 metrů
Dlouhá trasa pro děti na louce: 500 metrů
Krátká trasa pro děti na louce: 200 metrů

První ročník běhu byl uspořádán manželi Jiroutovými a jejich týmem, přičemž výtěžek dosahoval neuvěřitelných 160 tisíc korun.

Více informací naleznete na http://www.rebecinakridla.cz/ (externí odkaz) (nové okno), příspěvky je možné zaslat na transparentní účet: 216183635/0600 (externí odkaz) (nové okno).

Tereza Čaladi (externí odkaz) (nové okno), redaktorka portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Rebečina křídla, Zdeněk Piďrman

Charitativní běh s Nadačním fondem „Rebečina Křídla” aneb i malá křídla umí pomoci

Malá Rebeka Čiháková

Zápisné na běh


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑