Pardubice podle vás


Český pohár v hokejbalu přinesl vítěze z Ústí i logo pro světový šampionát

17.červen 2015 19:10

Český pohár v hokejbalu přinesl vítěze z Ústí

Ve dnech 13. - 14. 6. se v pardubické Tipsport aréně odehrál Český pohár v hokejbalu. Jedná se turnaj, do kterého se mohou přihlásit libovolné mužské týmy napříč celou republikou. Mohou se zúčastnit i týmy z různých výkonnostních soutěží, tudíž například z nejvyšší CCM Extraligy hokejbalu, ale i z oblastních lig. Tak se i stalo a z celkových šestnácti zúčastněných týmů zde byli zástupci napříč republikou i ligami.

Celky byly rozděleny do čtyř skupin po čtyřech a do bojů play-off postupovaly vždy dva nejlépe umístění. Všechna mužstva se pustila do zápasů ve skupinách s velkou vervou a tak po sobotě byly tyto základní skupiny odehrány. V neděli se pak utkalo osm lépe umístěných týmů o pohár pro vítěze a osm týmu na třetích a čtvrtých příčkách o celkové umístění. Rozdíly mezi výkonnostními kategoriemi byly znát, a tak není divu, že do bojů o pohár postoupili účastníci extraligových soutěží a prvních lig. Nedělní program vyvrcholil velkolepým finálem, do kterého se probojovalo mužstvo DDM Elba Ústí nad Labem a SHC Opava.

Politici odhalili logo světového šampionátu

Ústečtí hrají pravidelně CCM Extraligu hokejbalu a opavští borci jsou finalisté 1. Národní hokejbalové ligy – východ. Elba ukázala své zkušenosti na hřišti z vyšší ligy a Český pohár 2015 jasně vyhrála poměrem 3:1. Turnaj se velmi vydařil, což jen potvrzuje bohatý doprovodný program v podání turnaje dětí a žen. Také se odehrála exhibice dvou týmů, které byly poskládány hokejovými brankařskými hvězdami Dušanem Salfickým a Adamem Svobodou. Exhibičního utkání se zúčastnily i některé další hokejové hvězdy jako Jan Kolář nebo Petr Průcha. Při finálovém utkání bylo odhaleno nové logo světového šampionátu pro rok 2017, který se bude pořádat také u nás v Pardubicích. Toto logo odhalil primátor města Pardubice Martin Charvát (ANO) a hejtman pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD).

Konečné pořadí Českého poháru 2015:

1. Elba DDM Ústí nad Labem
2. SHC Opava
3. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
4. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice
5. TJ KOVO Praha
6. SK Kometa Polička
7. HBC Hradec Králové 1988
8. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec
9. SK Jungle Fever Kladno
10. HBC Rondo Teplice
11. HBC Kovodemont Most
12. Ježci Heřmanův Městec
13. SK Hokejbal Letohrad
14. SK Hokejbal Žamberk
15. HBC Tygři Mladá Boleslav
16. HBC Hostivař

Ondřej Běloušek, stážista portálu Pardubice podle vás
Fotografie: Radek Mašík

Český pohár v hokejbalu přinesl vítěze z Ústí i logo pro světový šampionát

Český pohár v hokejbalu přinesl vítěze z Ústí i logo pro světový šampionát

Český pohár v hokejbalu přinesl vítěze z Ústí i logo pro světový šampionát


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑