Pardubice podle vás

Český pohár v hokejbalu přinesl vítěze z Ústí i logo pro světový šampionát

17.červen 2015 19:10

Český pohár v hokejbalu přinesl vítěze z Ústí

Ve dnech 13. - 14. 6. se v pardubické Tipsport aréně odehrál Český pohár v hokejbalu. Jedná se turnaj, do kterého se mohou přihlásit libovolné mužské týmy napříč celou republikou. Mohou se zúčastnit i týmy z různých výkonnostních soutěží, tudíž například z nejvyšší CCM Extraligy hokejbalu, ale i z oblastních lig. Tak se i stalo a z celkových šestnácti zúčastněných týmů zde byli zástupci napříč republikou i ligami.

Celky byly rozděleny do čtyř skupin po čtyřech a do bojů play-off postupovaly vždy dva nejlépe umístění. Všechna mužstva se pustila do zápasů ve skupinách s velkou vervou a tak po sobotě byly tyto základní skupiny odehrány. V neděli se pak utkalo osm lépe umístěných týmů o pohár pro vítěze a osm týmu na třetích a čtvrtých příčkách o celkové umístění. Rozdíly mezi výkonnostními kategoriemi byly znát, a tak není divu, že do bojů o pohár postoupili účastníci extraligových soutěží a prvních lig. Nedělní program vyvrcholil velkolepým finálem, do kterého se probojovalo mužstvo DDM Elba Ústí nad Labem a SHC Opava.

Politici odhalili logo světového šampionátu

Ústečtí hrají pravidelně CCM Extraligu hokejbalu a opavští borci jsou finalisté 1. Národní hokejbalové ligy – východ. Elba ukázala své zkušenosti na hřišti z vyšší ligy a Český pohár 2015 jasně vyhrála poměrem 3:1. Turnaj se velmi vydařil, což jen potvrzuje bohatý doprovodný program v podání turnaje dětí a žen. Také se odehrála exhibice dvou týmů, které byly poskládány hokejovými brankařskými hvězdami Dušanem Salfickým a Adamem Svobodou. Exhibičního utkání se zúčastnily i některé další hokejové hvězdy jako Jan Kolář nebo Petr Průcha. Při finálovém utkání bylo odhaleno nové logo světového šampionátu pro rok 2017, který se bude pořádat také u nás v Pardubicích. Toto logo odhalil primátor města Pardubice Martin Charvát (ANO) a hejtman pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD).