Pardubice podle vás

Český pohár v dálkovém plavání na Mělicích

19.červen 2013 18:56

V sobotu 9. 6. 2013 se na Mělicích konalo Mistrovství ČR v dálkovém plavání. Počasí bylo velmi příznivé a teplota vody dosahovala 18°C, tudíž tyto podmínky přilákaly velký počet závodníků z celkem 17 plaveckých klubů v České republice. Závodníků na startu celkem bylo 67 a rozděleni byli do 3 kategorií dle věku: dorost, dospělí a masters. Závod byl povedený i proto, že pořadatelé udělali naprosté maximum pro pohodlí všech, a tak závod nedokončila jen jedna plavkyně, která se sama vzdala před cílem.

Kategorie žen byla pro domácí úspěšná, jelikož pardubický plavecký oddíl obsadil třetí bronzové místo díky skvělé plavkyni Lence Štěrbové, která závod dokončila v čase 58:15,9.

Přední příčky v kategorii mužů obsadili účastníci z Moravy, zde tedy pardubický kraj tak úspěšný nebyl.
Vše nám ale vynahradila plavkyně Renata Nováková, jež obsadila krásné 3. místo v kategorii mladších juniorek, stejně tak jako Daniel Čaban, který obsadil 2. místo. Závody mladších juniorů byly velmi vyrovnané a konečné časy tak byly téměř totožné.

Nejúspěšnější však byl pardubický plavecký oddíl v kategorii masters, ve které účastníci získali ty nejcennější kovy. Aleš Rucký obsadil první místo v kategorii 40 – 44 let, stejně úspěšný byl i Petr Matěna, který závodil v kategorii 50 – 54 let.

Poslední soutěž byla týmová a skládala se ze 3km team event závodu, v němž soutěžily trojice plavců. Všechny přední příčky zde obsadili závodníci z Brna, nicméně naše trojka Štěrbová – Čaban – Jurica skončili jako čtvrtí. Závod byl tedy pro náš kraj i plavecký klub velmi úspěšný a další úspěchy nám jistě přinese pokračování Českého poháru, které se koná tento víkend v Brně.