Pardubice podle vás


České hokejové hry odstartují utkáním Finsko - Česká republika

29.srpen 2013 15:31

České hokejové hry odstartují utkáním Finsko - Česká republika

Pardubice se v posledních srpnových dnech můžou těšit na špičkový mezinárodní hokej. Po třech letech v Brně se přesouvají opět do pardubické ČEZ Arény (naposledy se u nás konaly v roce 2003), jen v trochu neobvyklém termínu. Změnu termínu ze závěru sezony na její začátek si vynutil olympijský turnaj v Soči.

V každé sezoně Euro hockey tour zaštítí čtyři přípravné turnaje v České republice, Finsku, Rusku a Švédsku, ani letos tomu není jinak. Každý podnik divákům nabízí šest vzájemných utkání nejlepších hokejových zemí v Evropě.

Turnajů se zpravidla účastní čtyři mužstva, která mezi sebou hrají zápasy každý s každým. Pořadatelé turnajů si však mohou přizvat i hosta (v minulosti Slovensko a Kanada). Pět zápasů se hraje v dějišti každého turnaje, úvodní zápas bez účasti domácího týmu se pro zpestření vždy hraje v jiné zemi – letos zápas Rusko – ŠvédskoIce Palace St.Petersburg v Petrohradě.

Domácí prostředí 

ČEZ Aréně probíhaly také všechny předturnajové tréninky. Domácí prostředí je pro české hráče příjemné a těší se na skvělou atmosféru, kterou nejen pardubičtí fanoušci jistě při zápasech vytvoří. Některé z nich zaujaly i Pardubice samotné:

„V Pardubicích jsem hrál naposledy snad někdy v juniorech a docela koukám, jak je to tady hezké, zázemí je super a všichni se o nás skvěle starají, podmínky nemají chybu," konstatoval Jakub Petružálek hrající v KHL za ruský Chabarovsk pro pardubicky.denik.cz dne 29.8.2013.

Vstupenky je možné pořídit už od 130 Kč a na víkendové zápasy bude možné zakoupit pouze denní vstupenku platnou na obě utkání.

Utkání v jednotlivých dnech

Čtvrtek 29. srpna 2013
Finsko – Česká republika, začátek v 17.00 hodin

Sobota 31. srpna 2013
Rusko – Finsko, začátek ve 13.00 hodin
Česká republika – Švédsko, začátek v 17.00 hodin

Neděle 1. září 2013
Švédsko – Finsko, začátek ve 14.00 hodin
Česká republika – Rusko, začátek v 18.00 hodin

Všechny tři zápasy České republiky bude také živě přenášet ČT 4 SPORT.

Zlata Bauerová, redaktor Pardubice podle vás

Fotografie: regionycr.cz


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑