Pardubice podle vás


Budu se bít jako lev za dostavbu R35, říká Martin Kolovratník

08.leden 2014 14:53

Budu se bít jako lev za dostavbu R35, říká Martin Kolovratník

V pondělí 6. ledna došlo k podepsání koaliční smlouvy mezi ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Obrátili jsme se proto na Martina Kolovratníka, který v předčasných volbách vedl kandidátku ANO za Pardubický kraj, aby ohodnotil nejen průběh jednání ale i obsah koaliční smlouvy.

Ing. Martin Kolovratník

Narodil se v roce 1975 v Pardubicích, kde také studoval i současně bydlí. Od roku 1992 se věnoval mediální činnosti. Po studiích na Dopravní fakultě Jana Pernera působil v Českém Telecomu a ve stavebním holdingu VCES. Do nedávné doby stál v čele rozhlasové stanice Český rozhlas - Pardubice. V loňských předčasných volbách byl zvolen jako nezávislý kandidát ANO do Poslanecké sněmovny.

Jak hodnotíte průběh schvalování koaliční smlouvy a jednání všech jejích partnerů?

Na můj vkus by schvalování mohlo být rychlejší. Na druhou stranu chápu časovou náročnost. Kromě tohoto úkolu jsme ve Sněmovně řešili ohromné množství zákonů a norem od vlády, které se nakupily během podzimu, zákonná opatření Senátu a rozpočet. Den má zkrátka 24 hodin. Trochu rozpačitý jsem z jednání KDU-ČSL.

Zamlouvá se vám konečná podoba koaliční smlouvy?

Jednoznačně ano. Je poměrně podrobná, obsahuje řadu bodů z našeho programu. A hlavně – je to velmi dobrá ukázka kompromisu mezi koaličními partnery. Přesně takhle si představuju politické umění. A ještě jeden bonus: jsou v ní hned dvě konkrétní dopravní stavby – R35 a Kanál Přelouč. Obě jsou z našeho kraje, což je skvělé!

Byl jste jedním z kandidátů na ministra dopravy. Na které konkrétní problémy by se tento resort měl podle Vás v letošním roce zaměřit?

Těch problémů je bohužel hodně moc. Musí se dořešit vztah SŽDC a ČD (dráhy stále vlastní nádražní budovy), transformace ŘSD, dále hoří registr vozidel (není zahájeno výběrové řízení), blíží se nová soutěž na mýtný systém, váznou výkupy pozemků na silniční stavby, hrozí nečerpání evropských peněz. Já osobně se budu jako lev bít za dostavbu R35.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás 


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑