Pardubice podle vás


Budoucnost v pardubické dopravě. Zákaz vjezdu kamionů do města i nová Palackého třída

23.červenec 2015 18:21

Budoucnost přinese zákaz vjezdu kamionů do města

Město představilo svou vizi ohledně budoucnosti dopravní sítě v horizontu deseti let. Kamiony budou mít díky jihovýchodnímu a severovýchodnímu obchvatu zákaz vjezdu do města, Palackého třída zase podobu adekvátního městského bulváru a přednádraží včetně podchodu na Duklu by mělo být konečně dořešeno.

Po rychlodráze denně projede na 200 kamionů, díky plánům města, které v sedmi etapách prezentovalo dopravní síť do roku 2025, tomu však v budoucnu již nebude. Prostřednictvím obchvatů se uleví dopravě jak v Ohrazenicích, tak v Dražkovicích.

Etapy:

1) Výstavba silnice I/37 Pardubice - Trojice

2) Zkapacitnění křižovatky U Trojice

3) Přednádraží

4) Výstavba terminálu B pro regionální autobusy (v návaznosti na přednádraží)

5) Revitalizace objektu hl. nádraží

6) Výstavba terminálu jih - spojená s tunelem vedoucím pod nástupišti na Duklu

7) Rekonstrukce Palackého třídy

Přednádraží: zrušení zastávky i socha Pernera

Rekonstrukce prostoru přednádraží přinese hned několik změn. Kromě zrušení zastávky u lihovaru a centralizace městských autobusů, bude zlegalizována také možnost zastavení osobního automobilu (tzv. systém - kiss and ride) v tomto prostoru. Rekonstrukce by měla přinést i sochu Jana Pernera.

Stavět by se mělo na jaře příštího roku, hotovo má být do konce roku 2016. Prostor, jehož rekonstrukce by neměla přesáhnout částku 135 milionů korun, byl podle slov vedení města vedle ŘSD diskutován i například s Občanským sdružením Chraníme stromy.

Šarlota Šudrychová (externí odkaz) (nové okno), šéfredaktor portálu Pardubice podle vás
Vizualizace - prostor přednádraží: Magistrát města Pardubic

Vizualizace prostoru přednádraží

Vizualizace přednádraží

Vizualizace přednádraží

Vizualizace přednádraží


Podpořte nás

Vážení čtenáři,
v současné chvíli se pokoušíme získat příspěvky na naši další činnost. Rádi bychom se v budoucnosti pustili do dalších projektů, jako byly předvolební debaty, workshopy či známkování zastupitelů, na to nám ovšem chybí dostatek finančních prostředků.
Pokud k nám rádi chodíte a líbí se Vám naše práce, budeme vděční i za jakýkoli příspěvek. Stejně tak i za šíření této zprávy nebo pomoc při hledání sponzorů. Více informací naleznete zde. Děkujeme.

Za redakci,
Šarlota Šudrychová, šéfredaktor portálu


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑