Pardubice podle vás


Bude cyklostezka Chrudim-Pardubice do pár let hotová?

06.březen 2014 19:18

Bude cyklostezka Chrudim-Pardubice do pár let hotová?

Na krajském úřadě se za přítomnosti krajského radního pro cestovní ruch a volnočasové aktivity Reného Živného a náměstka primátorky Michala Koláčka probírala problematika nedostavěné části cyklostezky Chrudim-Pardubice. Zatímco úsek Chrudim-Medlešice je již hotový od roku 2009, část z Pardubic je prozatím pouze na papíře. Stavba cyklostezky mezi Chrudimí a Medlešicemi tehdy vyšla na téměř 10 milionů korun, přes 90% nákladů bylo hrazeno z operačního programu NUTS II Severovýchod.

Dražkovice a Mikulovice

Mezi hlavní body debaty patřil především úsek Pardubice-Dražkovice, jehož ústředním problémem jsou dle slov radního Živného přemrštěné požadavky majitelů pozemků. Podle dalších výroků by však tento úsek mohl být do konce roku připraven k realizaci. Na kraji také padla otázka výstavby mezi Dražkovicemi a Mikulovicemi. S tímto úsekem se však pojí mnohé nesnáze. Jedná se především o 430 metrů, které by měly vést po silnici II. třídy jako vedlejší pruh. Pokud by došlo k uskutečnění plánů, bylo by nutné snížit i rychlost automobilové dopravy na 70 km/h.

„Určitě to není ideální, ale vzhledem k tomu, že se zatím nedaří rozumně dohodnout s majiteli zdejších pozemků, je to jediné schůdné řešení, se kterým se v dohledném čase posuneme,“ prohlásil René Živný pro tiskovou zprávu magistrátu.

Stezka mechu a perníku

Další diskutovanou cyklostezkou je také Stezka mechu a perníku, která by, jak už název vypovídá, měla vést mezi městy Hradcem Králové a Pardubicemi. Tato cyklostezka, jejíž navržená délka je okolo 19 kilometrů, by se měla stát součástí evropské dálkové cyklotrasy Labská stezka. Na podzim loňského roku se Královéhradecký kraj i hradecký magistrát rozhodly dotovat tuto cyklostezku 4 miliony. Peníze by měly sloužit především na výkup pozemků a projektovou dokumentaci. Stezka mechu a perníku by měla být hotová do roku 2016.

Šarlota Šudrychová, šéfredaktor Pardubice podle vás
Fotografie: Magistrát města Chrudim


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑