Pardubice podle vás


Běh 1300 km, zastávka – Pardubice

08.srpen 2013 17:28

Běh 1300 km, zastávka – Pardubice

Vydal se na cestu dlouhou 1300 km skrz Českou republiku. Řekli byste si, že to musí být nějaký profesionální sportovec, nebo blázen? Jste na omylu. Poslanec Evropského parlamentu Edvard Kožušník se rozhodl, že si od „politického maratonu“ v Bruselu odpočine setkáváním se s lidmi z Česka, kterému, jak sám říká, patří jeho srdce. A protože je již od malička sportovní nadšenec, rozhodl se pro tuto netradiční formu.

Vstříc prvním kilometrům se vydal již 25. července, kdy vyběhl na svou první 34 km etapu z Ostravy. Ne tak náhodou si vybral právě toto ocelářské město. Žil zde totiž jeho dědeček. Z Ostravy se vydá do Olomouce, z Olomouce na kajaku do Uherského Hradiště. Odtud poběží do Brna, Pardubic, Hradce Králové, Liberce a nakonec do Prahy.

A Právě tuto sobotu  neděli (10. a 11. srpna) budete moci pana Kožušníka potkat v Pardubicích. V sobotu 14:15 vyběhne z Dašic směrem k město perníku, od 16:15 do 16:45 bude k zastižení v Tyršových sadech a od 17 hodin pak na koupališti Cihelna. Znovu vyběhne v neděli v 10 hodin z Tyršových sadů do Hradce Králové.

Pan europoslanec vyzývá Pardubáky, aby si s ním zaběhli pár kilometrů. Každý, kdo se oficiálně přihlásí zde, dostane zdarma tričko „Mé srdce patří ČESKU“. Dále pak pan Kožušník chce za každý uběhnutý kilometr zaplatit příspěvek 50 korun postižené holčičce z Pardubic - Terezce Zoubkové, která prodělala dětskou obrnu a touto formou jí chce pomoci při zakoupení zdravotní pomůcky. Celkem to tedy dělá 60 000 korun, což je nezanedbatelná podpora. Touto akcí chce také pan europoslanec zvýšit obecné povědomí o této nemoci.

Více informací najdete na webu www.kozusnik.cz, facebook 

Tomáš Kouřílek, redaktor Pardubice podle vás
Fotografie zdroj: zde


Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2019, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑