Pardubice podle vás


RSSRSS

Co hýbe Pardubicemi

Automatické mlýny, jak stojí na průčelí obrovské cihlově dlážděné budovy, jsou pojmenovány podle zakladatelů bratří Winternitzů, ale v Pardubicích se jim také říká Gočárovy mlýny, a to právě po jménu slavného architekta Josefa Gočára.

Mlýny se začaly budovat již v letech 1909 – 1910. V roce 2012 však prostory mlýnů vyhasly úplně a současný majitel chce objekt prodat. Společnost chce prostory poskytnout ke smysluplnému využití a při zachování jejich architektonického rázu, jedná proto o možném využití areálu jak s městem, tak s arch. Ondřejem Teplým.

V úvahu přichází mnoho využití. Od vybudování bytů a komerčních prostor přes výstavbu nového magistrátu až po využití k pořádání kulturních akcí.

Více informací o možném využití areálu Automatických mlýnů naleznete zde.

Zastupitelstvo koupi mlýnů neschválilo

Zastupitelstvo koupi mlýnů neschválilo

Na dnešním posledním řádném zasedání zastupitelstva pro toto volební období, se jeho členové neusnesli na koupi Automatických mlýnů, snížení navrhované ceny z 25 milionů na 10 ani na přenechání rozhodnutí ohledně mlýnů novému zastupitelstvu.

23.září 2014 19:13

Quo vadis  automatický mlýne?

Quo vadis automatický mlýne?

Architektura mlýnů se inspirovala Babylonskou Ištařinou bránou. Jako Babylon nemusí však vůbec skončit. Pardubice se snaží uchovat tuto jedinečnou památku.

25.červenec 2013 20:56

Změň Pardubice

Máte nápad, jak změnit Pardubice k lepšímu?
Potřebujete si vyjasnit otázky v řízení města?
Máte vzkaz pro zastupitele?

Napište nám!


© 2018, Pardubice podle vás – všechna práva vyhrazena

Nahoru ↑